2447/5090Glostrup
Fortjenstmedaljen i orig. bånd og med sølvspænde graveret af A. Michelsen med teksten, "GRÖNLAND"
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/5091Glostrup
Erindringsmedaljen i anledning af Hans Kongelige Højhed prins Henriks 75 års fødselsdag (EM.11. juni 2009) i lyseblåt bånd m. kronet H i sølv
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2447/5092Glostrup
Erindringsmedaljen i anledning af Hendes Majestæt Dronningens 70-års fødselsdag 2010 (Em.16.apr.2020), sølv med krone, 28 mm, krydsbånd
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2447/5093Glostrup
Erindringsmedaljen i anledning af H.M. Dronningens 40 års regeringsjubilæum, 2012, Ag, med originalt krydsbånd og æske med guldtryk
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2447/5094Glostrup
Erindringsmedaljen i anledning af Hendes Majestæt Dronningens 75 års fødselsdag, 2015, sølv med krone
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2447/5095Glostrup
Erindringsmedaljen i anledning af kongeparrets guldbryllup 2017 (G.Em.), forgyldt sølv med krone
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/5096Glostrup
Mindemedaljen i anledning af Prins Henriks død, i original æske og medfølgende diplom dateret 11. juni 2018
Vurdering :
2447/5097Glostrup
Erindringsmedaljen i anledning af H.M. Dronningens 25 års regeringsjubilæum, 1997, Ag, J. Petersen, LS 3–028 (fig. 557)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2447/5098Glostrup
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 51 mm, Diakov 1138.1, originalt bånd og æske medfølger.
Vurdering :
75.000 DKK Næste bud:
2447/5099Glostrup
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 30 mm, Diakov 1138.3, originalt bånd og æske medfølger.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2447/5100Glostrup
Rusland, Skt Stanislausordenen, 2 kl. halskors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 46.5 x 50mm, Romanov 39.
Vurdering :
2447/5101Glostrup
Rusland, Skt Stanislausordenen, 3 kl. brystkors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 40 x 42,5 mm, Romanov 41.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/5102Glostrup
Rusland, Skt. Anna ordenen, bryststjerne i sølv og emalje, stemplet lødighedsstemplet “84” og "Keibel", 88 x 88 mm, Romanov 29
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/5103Glostrup
Rusland, Skt. Anna ordenen, 3. kl. brystkors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 34 x 39 mm, Romanov 32
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/5104Glostrup
Rusland, badge til minde om 200 års jubilæet for den kejserlige botaniske have, Skt. Petersborg, sølv, forgyldt og emalje
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/5105Glostrup
Rusland, Sovjetunionen, Leninordenen i guld og platin, Type VI, var. I, nr. 286818, med originalt bånd
Vurdering :
2447/5106Glostrup
Sverige, Polarstjerneordenen, kommandørkors i forgyldt sølv og emalje, Polarstjerneordenen, ridderkors i guld med emalje, Polen, fortjenstkors
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/5107Glostrup
Tyskland, Württemberg, Friedrichordenen, kommandørkors i guld og emalje, 1870-1918, 53 mm x 56 mm
Vurdering :
2447/5108Glostrup
USA, fire medaljer og badges fra amerikanske samfund samt Mexico, Fernando VII, forgyldt kobbermedalje, "Seminario de Antequera" 60,95 g, V.Q. 14178
Vurdering :
16.000 DKK Næste bud:
2447/5109Glostrup
Østrig, Franz Josephs Orden, ridderkors i guld og emalje, stemplet GEBR. RESCH på ring, 55,9 mm x 30,8 mm
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud: