2447/39Lyngby
Fransk Louis Philippe lampe af forgyldt og patineret bronze, 19. årh.'s midte. Senere monteret til el. H. ekskl. montering 54 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/99Lyngby
Æske af blå agat med montering af messing. 19. årh. H. 4,5 cm. L. 8 cm. D. 5,5 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2447/111Lyngby
Et par gustavianske stager af forgyldt træ og metaltråd, hver til tre lys. På firsidede baser af marmor. 18. årh.s slutning. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/129Lyngby
Et par franske Louis XVI lampetter af jern. 18. årh. H. 44 cm. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/161Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/162Lyngby
Samling diverse middelalder effekter. 13-16. årh.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2447/173Lyngby
Empireform bordlampe af rødmalt og forgyldt metal, 19. årh.s slutning. Udfyldt. H. 50 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/182Lyngby
Et par franske empire stager af bronze, 19. årh. H. 26,5 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/206Lyngby
Et par engelske Queen Anne stager af messingmalm, 18. årh. H. 17,5 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/207Lyngby
Et par franske lamper, imiteret marmor og forgyldt bronze. 19. årh. H. ekskl. montering 50 cm. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/239Lyngby
Barok Rörchen af tin, dateret 1708. H. 17 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2447/240Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/241Lyngby
Et par forsølvede malmstager, 18. årh. H. 16 cm. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/245Lyngby
Stor potte af malm. 18/19. årh. H. 28 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/249Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/270Lyngby
Kar/fodstykke af profileret fedtsten, antagelig Sydeuropa 17/18. årh. H. 9,5 cm B/D. 15 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/313Lyngby
Blad fra notesbog med Walt Disneys (1901-1966) autograf. På bagsiden lille tegning i rødt udført af samme. Udført i Tivoli den 24. juni 1964.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2447/348Lyngby
Svensk haveskulptur af kunststen i form af fugl. 20. årh. H. ca. 58 cm Vingefang ca. 56 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2447/368Lyngby
Svensk gyngehest af træ beklædt med stof. Ca. 1900. L. 115 cm. H. 80 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: