Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen og opstandelsen. Kovtjeg. 19. årh. 53 x 43.
Sælges d. 18. november
Vurdering : 5.000 DKK
Næste bud: 3.000 DKK
Russisk ikon med fremstilling af Jesus Pantokrator. Olie på bly. 19. årh. 27 x 22.
Vurdering : 4.000 DKK
Næste bud: 2.000 DKK