2447/52Aarhus
Emanuel A. Petersen: Parti fra Diskobugten. Sign. Em AP, Diskobugten. Akvarel på papir. Bladstørrelse 14 x 29.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/58Aarhus
Emanuel A. Petersen: Udsigt over en grønlandsk fjord. Sign. Em. A. P. Pen og vandfarve på papir. Lysmål 24 x 37.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/255Aarhus
Johann Georg Schütz: Bakket landskab. Sign. G. Schütz. Blyant og tusch på papir. Lysmål 15 x 19,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/309Aarhus
Emmery Rondahl: Studie af et gipsrelief. Sign. Emmery Rondahl. Kul på papir. Bladstørrelse 41 x 38,5. Uindrammet.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2447/322Aarhus
Ubekendt kunstner, 19. årh: Sydlandsk parti ved en bjergsø. Usigneret. Akvarel på papir. Lysmål 17 x 22.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/339Aarhus
Wilhelm Marstrand: Far med barn. Usigneret. Tusch på papir. Bladstørrelse 7 x 8.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: