2447/102Aarhus
Jacob Eiler Bang: "Isblomst". Vase af glas med lille munding. Usigneret. Udført hos Holmegaard. 1930'erne. H. 12.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/168Lyngby
"Splendid" opsats af krystalglas med guldkant. Moser. H. 20 cm. Diam. 20 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/177Lyngby
Cantina af rubinrødt glas med gulddekoration. 19. årh. H. 15,5 cm. Diam. 17 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2447/179Lyngby
Oval bonbonniere af glas med hvidt overfang, dekoreret med guld. Lågknop af sølvholdig metal. H. 13 cm. L. 15 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/201Lyngby
Fransk krystalvase monteret på base af forgyldt bronze, 19. årh. H. 23 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/225Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2447/227Lyngby
Oval bonbonniere af rubinrødt glas med guld. Ca. 1900. H. 11 cm. L. 15,5 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/234Lyngby
Art Nouveau vase af glas med bronzemontering, antagelig Lötz, 20. årh.s beg. H. 27 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/244Lyngby
Art Deco vase af iriseret glas. Antagelig Lötz, 20. årh.s første årtier. H. 27 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2447/267Lyngby
Bordlampe af slebet krystal, montering af forgyldt bronze, antagelig Frankrig ca. 1900. H. 56 cm.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2447/272Lyngby
Et par lamper af slebet krystal, vaseformede. Antagelig Frankrig 20. årh.s første halvdel. H. ekskl. montering 33 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: