2447/24Aarhus
Et par fem-armede kandelabre af sølv. ca. 1900. Vægt ca. 3390 g. H. 57 cm. (2)
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2447/321Aarhus
Margrethebæger af delvis forgyldt sterlingsølv. Udført hos Edvard Andersen. Vægt ca. 145 gr. H. 8. Diam. 9,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/346Aarhus
Opsats af lethamret sterlingsølv. Stemplet DGH, virksom 1954-1973. Vægt 257 g. H. 16,5 cm Diam. 16 cm.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: