2447/15Lyngby
Empire stage af forgyldt bronze, senere monteret til el. 19. årh. H. ekskl. montering 27 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2447/51Lyngby
Adrienne-Etienne Gaudez, stil: Et par figurer af bronzepatineret metal i form af to orientalere. Ca. 1900. H. ca. 80 cm. (2)
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2447/57Lyngby
Engelsk kobberstukket og håndkoloreret lommeglobus. Mærket Harris & Son, London 1812. Globus Diam. 6,5 cm
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2447/185Lyngby
Et par franske empire stager af messing, 19. årh.s beg. H. 27 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2447/218Lyngby
Skulptur af bronze, siddende nøgen kvinde. Usigneret. Base af grønbroget marmor. H. 22/27 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2447/230Lyngby
Figur af bronze i form af nøgen kvinde. Usign. 20. årh.s første halvdel. Vægt 825 g. H. 11,5 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: