2447/59Lyngby
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus prydet med stående figur. skive af hvid emalje med romertal. 19. årh.s slutning. H. 55. B. 39. D. 18.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2447/65Lyngby
Kaminur af sort marmor. Skive sign. A.. Le Roy, Her Bté, Place Royale Cach. H. 44. B. 50. D. 16.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2447/77Lyngby
Dansk standur i kasse af mørkpoleret træ. Skiven med plakette betegnet 'Peter Green'. 20. årh. H. 221. B. 47. D. 30.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2447/92Lyngby
Senempire kaminur i kasse af mahogni og forgyldt bronze. 19. årh.s begyndelse. H. 54. B. 29. D. 17.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: