2445/931
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
500 DKK -
2445/927
Axel P. Jensen: Landskab. Sign. Axel P.J. Olie på lærred. 62 x 97.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2445/910
Vurdering :
1.200 DKK Ikke solgt
2445/904
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2445/896
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2445/886
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2445/879
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2445/861
Mogens Hertz: Aftenparti fra Bornholm. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 61 x 81.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Ikke solgt
2445/847
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/843
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2445/839
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Hammerslag:
360 DKK -
2445/806
Axel P. Jensen: Blokhus klitter, Efterår. Sign. Axel P. J. 42; med titel på bagsiden. Olie på lærred. 58 x 86.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2445/808
Wilhelm Wils: Landskab. Sign. Wils 48. Olie på lærred. 73 x 91.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/805
Svend Saabye: Landskab med huse. Sign. Saabye. Olie på lærred. 70 x 87.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2445/795
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2445/780
Axel Einarsson: Parti fra Island. Sign. Axel Einarsson. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/751
Robert F. Jørgensen: Parti fra København med skyggefulde træer, 1918. Sign. Olie på lærred. 84 x 88.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2445/713
Lauritz Hartz: Uden titel. Sign. LH. Olie på lærred. 52 x 70.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2445/715
Lars Swane: Opstilling med krysantemum. Sign. LS. 49 samt på bagsiden Lars Swane. Olie på lærred. 52 x 38,5.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2445/712
Edvard Weie: Interiør med syende kvinde. Betegnet Weie på blændrammen. Olie på lærred. 45 x 40.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2445/710
Thorvald Hagedorn-Olsen: "Tre modeller", 65. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 39x49.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2445/711
Sigurd Swane: Parti fra en baggård. Sign. SSw. Olie på lærred. 68 x 51.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2445/698
Knud Ove Hilkier: Drenge på standen. Sign. K. O. Hilkier. Olie på lærred. 64 x 55.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
2445/684
Sigurd Christensen: Opstilling. Sign. Sigurd. Olie på lærred. 74x66.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2445/682
Anton Hansen: Opstilling på et bord, 1932. Sign. AH. Olie på plade. 50x50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2445/681
Hans Haakø: Portræt af en kvinde. Sign. H. Haakø. Olie på lærred. 53 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/680
Jeppe Vontillius: Landskab. Sign. monogram og dateret. Olie på lærred. 24x30.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2445/675
Mogens Hertz: Parti fra Bornholm. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 34 x 41.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt
2445/667
Axel P. Jensen: Hedelandskab. Sign. Axel P.J. 32. Olie på lærred. 74 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2445/586
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2445/565
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
800 DKK -
2445/553
Jais Nielsen: “Den grønne jomfru”. Sign. Jais 34. Olie på lærred. 80×80.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
2445/541
Eirikur Smith: Uden titel, 1949. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 150x92.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2445/526
Olaf Rude: Landskab. Sign. Oluf Rude. Olie på lærred. 97 x 150.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
13.500 DKK