Axel Salto: “Helhesten”. Sign. Salto. Litografi i farver. Lysmål 60×45.
Vurdering : 2.000 DKK
Hammerslag: 3.000 DKK
Hans Scherfig: “Skaberak-tapir”. Sign. Scherfig 1968, 51/260. Litografi i farver. Lysmål 42x59.
Vurdering : 8.000–10.000 DKK
Hammerslag: 19.000 DKK