2445/818
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2445/814
Børge Sornum: Uden titel. Sign. Sornum. Olie på lærred. 100 x 140. Uindrammet
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2445/811
Poul Ekelund: Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 46x76.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2445/806
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2445/808
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/807
Egon Karl Nicolaus: "Paris", 1960. Sign. Nicolaus; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på malepap. 100 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2445/805
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2445/727
David Bromley: "The Skipper". Sign. Bromley med titel på bagsiden. Akryl på lærred. Lysmål 59 x 75.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2445/756
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2445/744
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik 1997. Olie på masonit. 80 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
2445/739
Zvi Milshtein: Uden titel. Sign. Milshtein. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 80x57.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2445/720
Preben Franck Stelvig: "Fra min selvbiografi". Sign. med datering på bagsiden. Olie på plade. 62x62x6,5.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2445/730
Leif Madsen: To kompositioner, 1990. Skrænt ved åbred. Sign. Leif Madsen. Olie på lærred. 33x70. (2)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2445/713
Lauritz Hartz: Uden titel. Sign. LH. Olie på lærred. 52 x 70.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2445/716
Anne Vilsbøll: "Det afsluttede". Sign. AV med titel på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 47.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.700 DKK -
2445/712
Edvard Weie: Interiør med syende kvinde. Betegnet Weie på blændrammen. Olie på lærred. 45 x 40.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2445/710
Thorvald Hagedorn-Olsen: "Tre modeller", 65. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 39x49.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2445/711
Sigurd Swane: Parti fra en baggård. Sign. SSw. Olie på lærred. 68 x 51.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2445/688
Peter Bonde: Seks kompositioner i én ramme. Usign. Mixed media og collage på papir. Bladstørrelser hver 29 x 21. (6)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2445/679
Helge Ernst: "Skovstudie", 1976. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 38x55.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2445/687
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på masonit. 64 x 50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2445/684
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
2445/686
Claus Carstensen: Komposition. Sign. Carstensen 17.12.85. Mixed media og collage på papir. Bladstørrelse. 41 x 58.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2445/682
Anton Hansen: Opstilling på et bord, 1932. Sign. AH. Olie på plade. 50x50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2445/681
Hans Haakø: Portræt af en kvinde. Sign. H. Haakø. Olie på lærred. 53 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/680
Jeppe Vontillius: Landskab. Sign. monogram og dateret. Olie på lærred. 24x30.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2445/678
Mie Eje: Junglemotiv. Sign. Mie Eje 1992. Olie på lærred. 55 x 46.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2445/677
Per Flemming: Blomster. Sign. PF. Olie på lærred. 40 x 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK -
2445/675
Mogens Hertz: Parti fra Bornholm. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 34 x 41.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt
2445/674
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. Jens Birkemose 90. Collage og mixed media på papir. Bladstørrelse 40 x 32 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/673
Bentemarie Kjeldbæk: Uden titel. Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 40 x 20 cm. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.700 DKK -
2445/670
Aage Gitz-Johansen: Tre kompositioner. Akvarel på papir. Bladstørrelse 30 x 41. Uindrammet. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2445/669
Sven Dalsgaard: "Kl. 11.45", 16-10-57 og "Kl. 9.20", 17-10-57. Sign. Sven Dalsgaard. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 56 x 44.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2445/658
Sven Dalsgaard: "Kl. 9.40", 16-10-57. Sign. Sven Dalsgaard. Blyant og tusch på papir. Lysmål 53 x 44.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2445/643
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2445/640
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel, 1983-85. Sign. Gjerdevik; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred med collage. 31 x 36.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2445/625
Marco Evaristti: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 152. Uindrammet.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2445/622
Jes Brinch: Uden titel. Modifikation. Sign. Jes Brinch 2001. Olie på lærred. 98 x 68.
Vurdering :
5.000–7.000 DKK Ikke solgt
2445/607
Allan Bestle: "Nothtel", 2016, Berlin. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 110. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
2445/613
Marco Evaristti: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 202 x 152. Uindrammet.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2445/610
Sam Kaner: "Golden City #2". Sign S. Kaner 1962; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81 x 100.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Ikke solgt
2445/601
Kehnet Nielsen: Komposition, 2003. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2445/598
Rolf Gjedsted: Uden titel. Sign. Rolf Gjedsted. Olie på papir monteret på plade. 125 x 91.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2445/589
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2445/595
Lars Ravn: Uden titel. Sign. Lars Ravn 2003. Olie på plade. 75 x 60.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2445/586
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2445/583
Christian Schmidt-Rasmussen: Uden titel. Sign. Mixed media collage. Bladstørrelse 55 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2445/580
Nes Lerpa: Uden titel, 1987. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2445/571
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2445/562
Nes Lerpa: Uden titel. Sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 56 x 46.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.750 DKK -
2445/565
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
800 DKK -
2445/553
Jais Nielsen: “Den grønne jomfru”. Sign. Jais 34. Olie på lærred. 80×80.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
2445/559
Sven Dalsgaard: "Solen i Ansigtet - Kernen", 1959. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 45x45.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2445/547
Per Damm: "Blæsende dag, Skarvarnes Sandø", 67-68. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 73x93.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2445/544
Kristian von Hornsleth: "Madmax geneologos - Promio ergo sum". Print og mixed media på lærred. 60 x 60.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2445/541
Eirikur Smith: Uden titel, 1949. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 150x92.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2445/514
Kurt Trampedach: Selvportræt. Usign. Olie på plade. 122 x 154. Uindrammet.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Hammerslag:
200.000 DKK -
2445/538
Lars Dan: Uden titel, 97-99. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 77x56.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2445/532
Anders Moseholm: "Sideways", 2012. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 91 x 91. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2445/520
Anders Moseholm: "Reflexion is destruction", 2011. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 300. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
2445/517
Sam Middleton: "The Ticket". Sign. Middleton 95. Collage on paper. 49 x 65. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt