2445/955
Lasse Winsløw: Figurkomposition. Sign. Lasse Winsløw. Olie på lærred. 58 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2445/934
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/932
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/931
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
500 DKK -
2445/930
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2445/928
Kjeld Ulrich: Uden titel. Sign. Kjeld Ulrich. Mixed media på lærred. 81 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2445/927
Axel P. Jensen: Landskab. Sign. Axel P.J. Olie på lærred. 62 x 97.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2445/923
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/920
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2445/918
Knud Nielsen: Komposition. Sign. Knud N 54. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 18 x 15.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2445/916
Mogens Gissel: Kompositioner. Sign. Blyant, akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 18 x 23. Bladstørrelse 12 x 26 og 14 x 19. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2445/915
Sven Dalsgaard: "Selvportræt, Ud fra luften ind i vandet", 1988-89. Mixed media på krydsfinér. 178 x 100.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
2445/910
Vurdering :
1.200 DKK Ikke solgt
2445/904
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2445/896
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2445/894
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2445/892
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2445/890
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/886
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2445/885
William Hofmeister: Landskab fra Hjørring Bjerge. Sign. WH. Olie på lærred. 53 x 69.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2445/884
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
2445/881
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2445/880
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2445/879
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2445/869
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2445/868
Erik A. Frandsen: "Solid Fear". 1993. Sign. EAF med datering på bagsiden. Olie på lærred. 120 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2445/861
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Ikke solgt
2445/853
Albert Bertelsen: "Komposition I". 1998. Sign. Albert Bertelsen. Olie på lærred. 74 x 66.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2445/852
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2445/847
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/843
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2445/839
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Hammerslag:
360 DKK -
2445/837
Agnete Bille Therkildsen: Fugle. Sign. på bagsiden AT, 86. Olie på lærred. 61 x 73.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2445/827
Ejnar R. Kragh: Badende børn. Sign. Ejnar R. Kragh. Olie på lærred. 50 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2445/820
Ib Eisner: Scene fra Dyrehavsbakken. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 101 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2445/819
Einar Olsen: Landskab med egetræer. Sign. E.O. Olie på lærred. 29 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2445/818
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel. Sign. NE. Gjerdevik 90. Mixed media på papir. Bladstørrelse 29 x 21.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2445/815
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/814
Børge Sornum: Uden titel. Sign. Sornum. Olie på lærred. 100 x 140. Uindrammet
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2445/811
Poul Ekelund: Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 46x76.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2445/806
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2445/808
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/807
Egon Karl Nicolaus: "Paris", 1960. Sign. Nicolaus; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på malepap. 100 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2445/805
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2445/798
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/788
Kai Flummer: Uden titel. Sign. Flummer 65. Olie på lærred. 60 x 160.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK -
2445/795
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2445/787
Jørgen Jakobsen: "Sommeren blå lys", 1989. Sign. Jørgen Jakobsen. Olie på lærred. 160 x 120.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2445/779
Torben Bohse: "Dragen ÷ Sct. Jørgen", 1979. Sign. T. Bohse med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 27 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2445/780
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2445/769
Jack Kampmann: Parti med huse. Sign. Jack Kampmann. Olie på lærred. 34 x 41,5.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2445/775
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. FP samt på bagsiden Finn Pedersen. Olie på lærred. 46 x 38.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2445/727
David Bromley: "The Skipper". Sign. Bromley med titel på bagsiden. Akryl på lærred. Lysmål 59 x 75.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2445/772
Jørgen Nash: "En örfil åt den offentlige lögnen". Sign. Jørgen Nash 1990. Emalje på metal. 30 x 30.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2445/771
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt
2445/756
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2445/766
Uffe Christoffersen: "Tiger og hjorth", 2002. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 40 x 80.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2445/762
Richard Winther: Uden titel. Sign. på bagsiden R. Winther, 7 Dec. 1968, Nivå. Olie på lærred. 51 x 51.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2445/749
Carsten Nash: "Komposition", 2005. Sign. Carsten Nash 06 samt på bagsiden. Akryl på lærred. 58 x 74.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2445/760
Erik Bille Christiansen: Uden titel, 1989. Sign. Erik Bille Chr. 89 på bagsiden. Olie på lærred. 68,5 x 46.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2445/758
Claus Bojesen: "Imaginært landskab", 1972. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 55.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK