2445/869Aarhus
Jan Ulrik Friis: "Skovflåt ved skovsø". Sign. J.U. Friis; sign med titel på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 70.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2445/879Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2445/880Aarhus
Knud Kristensen: "Vintereftermiddag med snekastere - Thy". 1961. Sign. Knud Kristense 61. Olie på lærred. 66 x 85.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/881Aarhus
Danny Heinricht: Uden titel. Sign. Heinricht på bagsiden. Olie på lærred. 26 x 35.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2445/884Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Portræt. Sign. WSO. Olie på lærred. 96 x 67.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/885Aarhus
William Hofmeister: Landskab fra Hjørring Bjerge. Sign. WH. Olie på lærred. 53 x 69.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/886Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/890Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Landskab. Sign, monogram, 62. Olie på lærred. 67 x 73.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/892Aarhus
Bengt Koch: Nøgen kvinde. Sign. B. Koch. Olie på lærred. 89 x 68.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/894Aarhus
Kai Führer: Uden titel. Sign. på bagsiden Kai Führer, Paris 86. Olie på lærred. 66 x 66.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/896Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/904Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2445/910Aarhus
Vurdering :
1.200 DKK Næste bud:
2445/915Aarhus
Sven Dalsgaard: "Selvportræt, Ud fra luften ind i vandet", 1988-89. Mixed media på krydsfinér. 178 x 100.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/916Aarhus
Mogens Gissel: Kompositioner. Sign. Blyant, akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 18 x 23. Bladstørrelse 12 x 26 og 14 x 19. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2445/918Aarhus
Knud Nielsen: Komposition. Sign. Knud N 54. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 18 x 15.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/920Aarhus
Jens Birkemose: Komposition. Sign. J. Birkemose 85, 1/1. Håndkoloreret litografi. Lysmål 27 x 19.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2445/923Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Portræt af en rygvendt kvinde. Sign. V.H. Pastel på papir. Lysmål 40 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/927Aarhus
Axel P. Jensen: Landskab. Sign. Axel P.J. Olie på lærred. 62 x 97.
Vurdering :
2445/928Aarhus
Kjeld Ulrich: Uden titel. Sign. Kjeld Ulrich. Mixed media på lærred. 81 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/930Aarhus
Preben Wölck: "Komposition". Sign. Wölck med titel på bagsiden. Olie på lærred. 44 x 32.
Vurdering :
2445/931Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/932Aarhus
Bodil Sohn: To kompositioner. Sign. på bagsiden. Olie på lærred og plade. 40 x 30 og 20 x 20. Uindrammet. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/934Aarhus
Bent Haller: Landskab. Sign. monogram. Olie på papir monteret på plade. Lysmål 43 x 62.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/955Aarhus
Lasse Winsløw: Figurkomposition. Sign. Lasse Winsløw. Olie på lærred. 58 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: