2445/684Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/686Lyngby
Claus Carstensen: Komposition. Sign. Carstensen 17.12.85. Mixed media og collage på papir. Bladstørrelse. 41 x 58.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/687Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på masonit. 64 x 50.
Vurdering :
2445/688Lyngby
Peter Bonde: Seks kompositioner i én ramme. Usign. Mixed media og collage på papir. Bladstørrelser hver 29 x 21. (6)
Vurdering :
2445/690Aarhus
J.V. Martin: "Maleri 71". Sign. J. V. Martin med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 71.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/692Aarhus
Jan Christensen: Uden titel. 2024. Sign. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/696Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2445/698Aarhus
Knud Ove Hilkier: Drenge på standen. Sign. K. O. Hilkier. Olie på lærred. 64 x 55.
Vurdering :
2445/701Aarhus
Søren Rosenqvist: Svaner i flugt. Sign. monogram. Akryl på lærred. 89 x 116. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2445/710Lyngby
Thorvald Hagedorn-Olsen: "Tre modeller", 65. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 39x49.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/711Lyngby
Sigurd Swane: Parti fra en baggård. Sign. SSw. Olie på lærred. 68 x 51.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/712Lyngby
Edvard Weie: Interiør med syende kvinde. Betegnet Weie på blændrammen. Olie på lærred. 45 x 40.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2445/713Lyngby
Lauritz Hartz: Uden titel. Sign. LH. Olie på lærred. 52 x 70.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2445/715Aarhus
Lars Swane: Opstilling med krysantemum. Sign. LS. 49 samt på bagsiden Lars Swane. Olie på lærred. 52 x 38,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/716Lyngby
Anne Vilsbøll: "Det afsluttede". Sign. AV med titel på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 47.
Vurdering :
2445/717Aarhus
Fro Hoffmann: Opstilling med en buket påskeliljer. Sign. Fro. Hoffmann. Olie på lærred. 41 x 35.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/720Lyngby
Preben Franck Stelvig: "Fra min selvbiografi". Sign. med datering på bagsiden. Olie på plade. 62x62x6,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/723Aarhus
Kjeld Jensen: Uden titel. Begge sign. KJ 85. To gouache på papir. Bladstørrelse 45 x 38 og 43,5 x 38. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2445/727Lyngby
David Bromley: "The Skipper". Sign. Bromley med titel på bagsiden. Akryl på lærred. Lysmål 59 x 75.
Vurdering :
2445/730Lyngby
Leif Madsen: To kompositioner, 1990. Skrænt ved åbred. Sign. Leif Madsen. Olie på lærred. 33x70. (2)
Vurdering :
2445/733Aarhus
Jack Kampmann: Parti fra Færøerne. Sign. Jack Kampmann. Olie på lærred. 34 x 41,5.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/739Lyngby
Zvi Milshtein: Uden titel. Sign. Milshtein. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 80x57.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/744Lyngby
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik 1997. Olie på masonit. 80 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/749Aarhus
Carsten Nash: "Komposition", 2005. Sign. Carsten Nash 06 samt på bagsiden. Akryl på lærred. 58 x 74.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/751Aarhus
Robert F. Jørgensen: Parti fra København med skyggefulde træer, 1918. Sign. Olie på lærred. 84 x 88.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/753Aarhus
Thor Lindeneg: "Drømmen", 1977. Sign. Thor Lindeneg med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 79 x 59.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
2445/756Lyngby
Frans Kannik: Uden titel. Sign. Frans Kannik. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/758Aarhus
Claus Bojesen: "Imaginært landskab", 1972. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 55.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/760Aarhus
Erik Bille Christiansen: Uden titel, 1989. Sign. Erik Bille Chr. 89 på bagsiden. Olie på lærred. 68,5 x 46.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2445/762Aarhus
Richard Winther: Uden titel. Sign. på bagsiden R. Winther, 7 Dec. 1968, Nivå. Olie på lærred. 51 x 51.
Vurdering :
2445/766Aarhus
Uffe Christoffersen: "Tiger og hjorth", 2002. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 40 x 80.
Vurdering :
2445/769Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/771Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2445/772Aarhus
Jørgen Nash: "En örfil åt den offentlige lögnen". Sign. Jørgen Nash 1990. Emalje på metal. 30 x 30.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/775Aarhus
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. FP samt på bagsiden Finn Pedersen. Olie på lærred. 46 x 38.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/779Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/780Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/787Aarhus
Jørgen Jakobsen: "Sommeren blå lys", 1989. Sign. Jørgen Jakobsen. Olie på lærred. 160 x 120.
Vurdering :
2445/788Aarhus
Kai Flummer: Uden titel. Sign. Flummer 65. Olie på lærred. 60 x 160.
Vurdering :
2445/795Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2445/798Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/805Lyngby
Vurdering :
2445/806Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2445/807Lyngby
Egon Karl Nicolaus: "Paris", 1960. Sign. Nicolaus; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på malepap. 100 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/808Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/811Lyngby
Poul Ekelund: Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 46x76.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/814Lyngby
Børge Sornum: Uden titel. Sign. Sornum. Olie på lærred. 100 x 140. Uindrammet
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2445/815Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/818Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/819Aarhus
Einar Olsen: Landskab med egetræer. Sign. E.O. Olie på lærred. 29 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/820Aarhus
Ib Eisner: Scene fra Dyrehavsbakken. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 101 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/827Aarhus
Ejnar R. Kragh: Badende børn. Sign. Ejnar R. Kragh. Olie på lærred. 50 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/837Aarhus
Agnete Bille Therkildsen: Fugle. Sign. på bagsiden AT, 86. Olie på lærred. 61 x 73.
Vurdering :
2445/839Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2445/843Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/847Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/852Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/853Aarhus
Albert Bertelsen: "Komposition I". 1998. Sign. Albert Bertelsen. Olie på lærred. 74 x 66.
Vurdering :
2445/861Aarhus
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2445/868Aarhus
Erik A. Frandsen: "Solid Fear". 1993. Sign. EAF med datering på bagsiden. Olie på lærred. 120 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2445/869Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2445/879Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: