2445/505Lyngby
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2445/506Aarhus
Claus Carstensen: Uden titel, 2003. Sign. på bagsiden Claus Carstensen. Olie på lærred. 180 x 130.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2445/508Lyngby
Ib Geertsen: "Tema med farve variationer III", 1999. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 90 x 90.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/512Aarhus
J.V. Martin: Uden titel. Sign. J.V. Martin. Olie og alkyd på lærred. 70 x 60.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2445/514Lyngby
Kurt Trampedach: Selvportræt. Usign. Olie på plade. 122 x 154. Uindrammet.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Næste bud:
2445/517Lyngby
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2445/520Lyngby
Anders Moseholm: "Reflexion is destruction", 2011. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 300. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/521Aarhus
Claus Carstensen: "Unamerican Activities", 2004. Olie på lærred. 102 x 76.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2445/526Aarhus
Olaf Rude: Landskab. Sign. Oluf Rude. Olie på lærred. 97 x 150.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/527Aarhus
Pierre Wemaëre: "Partir en fliche", 1973. Sign. P. Wemäere samt på bagsiden med titel og datering. 65 x 80.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2445/532Lyngby
Anders Moseholm: "Sideways", 2012. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 91 x 91. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/533Aarhus
Henry Heerup: Figurkomposition. Sign. Heerup 1960. Oliekridt på papir. Lysmål 50 x 63.
Vurdering :
2445/537Aarhus
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2445/538Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/541Lyngby
Eirikur Smith: Uden titel, 1949. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 150x92.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2445/544Lyngby
Kristian von Hornsleth: "Madmax geneologos - Promio ergo sum". Print og mixed media på lærred. 60 x 60.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/545Aarhus
Mogens Balle: Uden titel, 1960. Sign. MB. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
2445/547Lyngby
Per Damm: "Blæsende dag, Skarvarnes Sandø", 67-68. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 73x93.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/553Lyngby
Jais Nielsen: “Den grønne jomfru”. Sign. Jais 34. Olie på lærred. 80×80.
Vurdering :
2445/559Lyngby
Sven Dalsgaard: "Solen i Ansigtet - Kernen", 1959. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 45x45.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2445/562Lyngby
Nes Lerpa: Uden titel. Sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 56 x 46.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/565Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/566Aarhus
Gerda Wegener: "Globéol Liquide - La douceur de Vigneur". Sign. Gerda Wegener. Pen på papir. Lysmål 37 x 45.
Vurdering :
2445/571Lyngby
Rolf Gjedsted: Uden titel. Sign. Rolf Gjedsted. Olie på papir monteret på plade. 125 x 91.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/575Aarhus
Yoshio Nakajima: Uden titel. Sign. Yoshio 2004. Mixed media på lærred. 142 x 242.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2445/580Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2445/583Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2445/586Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/589Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2445/590Aarhus
Christian Lemmerz: Uden titel. 2005. Sign. Chr. Lemmerz 05. Blyant og oliekridt på papir. Bladstørrelse 54 x 39.
Vurdering :
2445/595Lyngby
Lars Ravn: Uden titel. Sign. Lars Ravn 2003. Olie på plade. 75 x 60.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2445/598Lyngby
Vurdering :
2445/601Lyngby
Vurdering :
2445/607Lyngby
Allan Bestle: "Nothtel", 2016, Berlin. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 110. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2445/610Lyngby
Sam Kaner: "Golden City #2". Sign S. Kaner 1962; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81 x 100.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2445/613Lyngby
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/616Aarhus
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2445/622Lyngby
Jes Brinch: Uden titel. Modifikation. Sign. Jes Brinch 2001. Olie på lærred. 98 x 68.
Vurdering :
5.000–7.000 DKK Næste bud:
2445/625Lyngby
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/640Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2445/641Aarhus
Ib Eisner: Gadeparti. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 80 x 91. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2445/643Lyngby
Vurdering :
2445/644Aarhus
Ib Eisner: Opstilling. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 90 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/652Aarhus
Ulrich Kvist: "Noget om moderne piger". Sign. Ulrich Kvist. Olie på masonit. 41 x 52.
Vurdering :
2445/653Aarhus
Ulrich Kvist: "Græske skibe". Sign. Ulrich Kvist. Olie på masonit. 30 x 30.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/658Lyngby
Sven Dalsgaard: "Kl. 9.40", 16-10-57. Sign. Sven Dalsgaard. Blyant og tusch på papir. Lysmål 53 x 44.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/659Aarhus
Svend Wiig Hansen: Dramatisk figur, 1988. Sign. Miixed media på papir. Bladstørrelse 64 x 45.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/667Aarhus
Axel P. Jensen: Hedelandskab. Sign. Axel P.J. 32. Olie på lærred. 74 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/669Lyngby
Sven Dalsgaard: "Kl. 11.45", 16-10-57 og "Kl. 9.20", 17-10-57. Sign. Sven Dalsgaard. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 56 x 44.
Vurdering :
2445/670Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/673Lyngby
Bentemarie Kjeldbæk: Uden titel. Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 40 x 20 cm. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/674Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/675Lyngby
Mogens Hertz: Parti fra Bornholm. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 34 x 41.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2445/677Lyngby
Per Flemming: Blomster. Sign. PF. Olie på lærred. 40 x 30.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2445/678Lyngby
Mie Eje: Junglemotiv. Sign. Mie Eje 1992. Olie på lærred. 55 x 46.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/679Lyngby
Helge Ernst: "Skovstudie", 1976. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 38x55.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/680Lyngby
Jeppe Vontillius: Landskab. Sign. monogram og dateret. Olie på lærred. 24x30.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2445/681Lyngby
Hans Haakø: Portræt af en kvinde. Sign. H. Haakø. Olie på lærred. 53 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2445/682Lyngby
Anton Hansen: Opstilling på et bord, 1932. Sign. AH. Olie på plade. 50x50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2445/684Lyngby
Vurdering :
2445/686Lyngby
Claus Carstensen: Komposition. Sign. Carstensen 17.12.85. Mixed media og collage på papir. Bladstørrelse. 41 x 58.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: