Ure /
Konsol-, kamin- og vægure
3 hammerslag
2445/291
Kaminur af sort marmor. Urværk mærket Medaille de bronze, S. Marte et Cie. 19. årh. H. 27. B. 26.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2445/147
Fransk kaminur af porcelæn, top prydet med rytter. Antageligt Jacob Petit. 19. årh.s første halvdel. H. 38.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
900 DKK -
2445/8
Louis Philippe kaminur af forgyldt og patineret bronze. Franskrig, 19. årh.s første halvdel. H. 56. B. 38. D. 14.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK