2441/502Lyngby
Leif Sylvester: "Jeg skal nok passe på dig", 1989. Sign. Sylvester 89. Olie på lærred. 150 x 120.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/505Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: "Baby billed", 1983-85. Sign. Gjerdevik 83-84. Olie på lærred. 130 x 100.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2441/508Lyngby
Preben Fjederholt: Uden titel, 1989. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 51 x 66.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2441/511Lyngby
Preben Fjederholt: Uden titel, 1990. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 68 x 76.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2441/517Lyngby
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2441/520Lyngby
Kurt Trampedach: Portræt. Sign. Trampedach 82. Mixed media på papir. 40 x 38.
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/526Lyngby
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2441/535Lyngby
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2441/538Lyngby
Walasse Ting: To kvindeansigter. Sign. Ting 1987. Blyant på papir. Bladstørrelse 51 x 65.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2441/541Lyngby
Seppo Mattinen: "Grøftedame". Sign. Seppo Mattinen 68. Olie på lærred. 88 x 115.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2441/550Lyngby
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/553Lyngby
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2441/556Lyngby
Preben Fjederholt: To lysestager, 1991. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 38 x 45.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2441/559Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel, 1985-86. Sign. Gjerdevik. Olie på lærred. 95 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2441/565Lyngby
Jørgen Flemming Gustawa: Uden titiel, 1987. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/568Lyngby
Håkan Nyström: "Magisk ingång (Rit)", 1999. Sign. H. Nyström. Olie på lærred. 60 x 45.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/571Lyngby
Thor Lindeneg: Uden titel. Sign. Thor Lindeneg 2000. Olie på lærred. 55 x 40.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/574Lyngby
Ole Tonsgaard: "Skolekomedie", 1999. Sign. OT 99; Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 38.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/577Lyngby
Peter Martensen: Portræt af Gerly. Sign. Peter Martensen 84. Blyant på papir. Bladstørrelse 50 x 66.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/580Lyngby
Peter Martensen: Portræt af Gerly. Sign. PM 1984. Blyant på papir. Bladstørrelse 66 x 49.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/583Lyngby
Peter Martensen: "Gæsten", 1990. Sign. PM. Olie på lærred. 50 x 40.
Vurdering :
2441/586Lyngby
Peter Martensen: "Byens lys". Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 30 x 35.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/589Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/592Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Udne titel, 1985. Sign. Gjerdevik. Olie på lærred med collage monteret på plade. 31 x 55.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/595Lyngby
Carsten Krogstrup: "Rød spejling", 2005. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 25 x 20.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/604Lyngby
Erling Steen: Opstilling. Sign. Steen 85. Olie på lærred. 51 x 66.
Vurdering :
2441/607Lyngby
Johannes Carstensen: Solnedgang. Sign. Johs. C. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/610Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/622Lyngby
Anders Gjennestad (Strøk): Komposition, 2017. Sign. A. Gjennestad på bagsiden. Olie på træ. 130 x 100 x 9.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2441/631Lyngby
Johannes Carstensen: Opstilling. Sign. Joh. C. Olie på lærred. 79 x 95.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/634Lyngby
Johannes Carstensen: Opstilling. Sign. Joh. C. Olie på lærred. 77 x 100.
Vurdering :
2441/637Lyngby
Erling Steen: Opstilling. Sign. og dateret Steen 85. Olie på lærred. 35 x 28.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/640Lyngby
Jan Sivertsen: "Angel red/green", 1990. Sign. på bagsiden. Mixed media på lærred. 100 x 81. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/643Lyngby
Anne Vilsbøll: "Swan Lake II". Sign. AV 98. Olie på papir monteret på lærred. 102 x 80.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2441/646Lyngby
Sergei Sviatchenko: Komposition. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2441/649Lyngby
Marco Evaristti: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 60 x 80.
Vurdering :
2441/652Lyngby
Aage Gitz-Johansen: "Frugtbarhedens Gud". Sign. monogram. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 49 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/655Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Usign. Mixed media på plade. 100 x 70.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/660Lyngby
Erik S. Gram-Hanssen: "Copenhagen Postcard Souvenir. VI - Buildings" Sign. monogram 75. Mixed media collage. Lysmål 83 x 60.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/663Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/664Lyngby
Anne Vilsbøll: "Swan Lake I". Sign. AV 98. Olie på papir monteret på lærred. 102 x 80.
Vurdering :
2441/665Lyngby
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2441/668Lyngby
Vurdering :
2441/671Lyngby
Erik Bille Christiansen: "Head of Duck II", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 42 x 33.
Vurdering :
2441/672Lyngby
Erik Bille Christiansen: "Head of Duck III", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 42 x 33.
Vurdering :
2441/675Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2441/686Lyngby
Marna Rix: To kompositioner. Sign. MR hhv. 05 og 06. Olie på lærred. 40 x 40. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/689Lyngby
Johannes Carstensen: Æbletræer. Sign. Joh. C. Olie på lærred. 96 x 76.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/696Lyngby
Uffe Christoffersen: "Fantasi over okker V". Sign. på bagsiden Uffe Christoffersen 1979-80. Olie på lærred. 85 x 100.
Vurdering :
2441/697Lyngby
Peter Bonde: "Ursula taking a shit", 2007. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2441/698Lyngby
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Robert Jacobsen. Akvarel, gouache og oliekridt på papir. Lysmål 64 x 49.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/702Lyngby
Francisco Borès: Uden titel. Sign. Borés, 5/25. Litografi i farver. Lysmål 45 x 36.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/703Lyngby
Folmer Bendtsen: Parti fra sydhavnen. Sign. Folmer Bendtsen 60. Olie på masonit. 54 x 67.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/704Lyngby
Poul S. Nielsen: Interiør med pige og blomster. Sign. monogram 68. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/705Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Uden titel. Sign. WSO 78. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
2441/706Lyngby
Axel Munch: Motiv fra Gudhjem. Sign. AM. Olie på lærred. 65 x 33.
Vurdering :
2441/707Lyngby
Sven Dalsgaard: "SituaSDtion 8/9-66", 1966. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 27 x 22 x 3,5.
Vurdering :
2441/710Lyngby
Marco Evaristti: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
2441/711Lyngby
Per Kirkeby: Uden titel. Sign. PK 81. Mixed media på papir. 20,5 x 29.
Vurdering :
2441/718Lyngby
Peter Christoffersen: Tre landskaber fra Færøerne. Sign. Olie på lærred. 25 x 25. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/727Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: "VIAØ", 1998. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 140 x 80. Uindrammet.
Vurdering :