2441/544Lyngby
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2441/554Aarhus
Mogens Hertz: Landskab med græssende køer. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 65 x 81.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2441/616Lyngby
Karl Bovin: Marklandskab. Sign. Karl Bovin 44. Olie på lærred. 76 x 103.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2441/659Aarhus
Poul S. Nielsen: Opstilling med køkkenartikler og udsigt til tage. Sign. monogram. Olie på lærred. 73 x 60.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/678Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2441/683Aarhus
Martin Kaalund-Jørgensen: Kystparti fra Refnæs. Sign. Martin K-J 31. Olie lærred monteret på plade. 26 x 36.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/685Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2441/690Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2441/691Lyngby
Mogens Hertz: Komposition med bondegård. Signed Mogens Herz 56. Olie på lærred. 33 x 40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/694Lyngby
Leif Rydeng: Havparti med ænder. Sign. LR 34. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 50 x 63.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/712Aarhus
Svend Engelund: Landskab med marker. Attesteret af Nils Engelund. Olie på kraftigt papir. Lysmål 21 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/713Aarhus
Svend Engelund: Interiør med opstilling på et bord. Sign. SE. Olie på lærred. 40 x 60.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/721Lyngby
Ejnar Nielsen: Store træer ved skovløberhuset. Sign. Monogram 1922. Olie på lærred. 39,5 x 46,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/724Lyngby
Harald Leth: Skovarbejdere i vinterskoven, 1979. Sign. på blændrammen med titel og datering. Olie på lærred. 34 x 43.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/739Aarhus
Laurits Larsen: Opstilling. Sign. Laurits Larsen. Olie på lærred. 69 x 82.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/780Aarhus
Ingemann Andersen: Sydlandsk bjergparti med by. Sign. Ingemann. Olie på lærred. 55 x 67.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/798Aarhus
Hans Christian Bærenholdt: Havneparti. Sign. H.C. Bærenholdt, 1941. Olie på lærred. 94 x 115.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/814Aarhus
Knud Agger: Parti over sø og mark. Sign. Agger. Olie på lærred. 51 x 63.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2441/848Aarhus
Carl Becker: Herreportræt. Sign. monogram. Olie på træ. 19 x 15.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/853Aarhus
Islandsk kunstner, 20. årh.: Landskab fra Vatnsdalsá i Piorsardal, Island. Sign. Olie på lærred. 70 x 110.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/902Aarhus
Harriet Mundt: Opstilling med blomster i en vindueskarm. Sign. monogram. Olie på lærred. 73 x 63.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2441/903Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/905Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/906Aarhus
Karl Bovin: Kystparti. Sign. Karl Bovin. Olie og akavrel på lærred monteret på masonit. 24 x 34.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/926Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: