2441/512Aarhus
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 70, 18/34. Træsnit i farver. Lysmål 26 x 30.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/766Aarhus
Asger Jorn: Komposition fra serien “Von Kopf bis Fuss”. Sign. Litografi. Bladstørrelse 82 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
2441/799Aarhus
Egill Jacobsen: Rød maske. Sign. Egil Jacobsen, XII/XX. Litografi i farver. Lysmål 33 x 23.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/815Aarhus
Corneille: “Fenêtre ouverte sur le paysage”, 1995. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 97 x 76. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/822Aarhus
Henry Heerup: "Svanemor". Sign. Heerup. Litografi i farver. Bladstørrelse 48 x 57.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/828Aarhus
Henry Heerup: "Kattekillingen". Sign. Herup. Litografi i farver. Lysmål 47 x 57.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/932Aarhus
Egill Jacobsen: Maskekomposition. Sign. EJ 86, 97/125. Litografi i farver. Bladstørrelse 50 x 35.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/933Aarhus
Egill Jacobsen: Maskekomposition. Sign. EJ 85, 35/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 66 x 50.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/934Aarhus
Egill Jacobsen: Maskekomposition. Sign. EJ 84, 35/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 67 x 50.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/962Aarhus
Carl-Henning Pedersen: Fire kompositioner. Usignerede. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 32 x 23. (4)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/963Aarhus
Egill Jacobsen: Maskekompositioner. Usign. Tre litografier i farver. Lysmål hver 18 x 12. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/965Aarhus
Egill Jacobsen: Maskekompositioner. Sign. E.J. 83, E.A. To litografier i farver. Lysmål hver 27 x 19. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: