2441/655Lyngby
Arthur Köpcke: Uden titel. Usign. Mixed media på plade. 100 x 70.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/656Aarhus
Wiliam Skotte Olsen: Landskab med figur og fugl. Sign. WSO. Olie på lærred. 54 x 65.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/657Aarhus
Gorm Eriksen: "Yo Amo A Mi Esposa". Sign. GE; Sign. på bagsiden Gorm Eriksen 90. Olie på lærred. 56 x 48.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/658Aarhus
Mogens Magnussen: Komposition. Sign. Mogens Magnussen 1968. Olie på lærred. 65 x 100.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/659Aarhus
Poul S. Nielsen: Opstilling med køkkenartikler og udsigt til tage. Sign. monogram. Olie på lærred. 73 x 60.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/660Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/661Aarhus
Egill Jacobsen: Maske. Sign. EJ 82. Mixed media på papir. Lysmål 38,5 x 33.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2441/663Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/664Lyngby
Anne Vilsbøll: "Swan Lake I". Sign. AV 98. Olie på papir monteret på lærred. 102 x 80.
Vurdering :
2441/665Lyngby
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2441/668Lyngby
Vurdering :
2441/671Lyngby
Erik Bille Christiansen: "Head of Duck II", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 42 x 33.
Vurdering :
2441/672Lyngby
Erik Bille Christiansen: "Head of Duck III", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 42 x 33.
Vurdering :
2441/673Aarhus
Poul Winther: "Opstilling". Sign. PW; Sign. på bagsiden Poul Winther. Olie på lærred. 27 x 41.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/674Aarhus
Herman Stilling: Papkassefigur. Sign. H. Stilling. Olie på lærred. 40 x 26.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2441/675Lyngby
Vurdering :
2441/676Aarhus
Carlo Rosberg: "Havnemotiv v/ aften". Sign. Carlo Rosberg. Olie på lærred. 46 x 33,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/677Aarhus
Jytte Rex: Uden titel. Sign. Jytte Rex 89. Olie på papir monteret på plade. 140 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/678Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/679Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/680Aarhus
Janusz Tyrpak: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/681Aarhus
Søren Hagen: "Skygge". Sign. Hagen 92. Olie på plade. 101 x 101.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/682Aarhus
Antti Lampisuo: Opstilling. Sign. A. Lam. Olie på lærred. 22 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/683Aarhus
Martin Kaalund-Jørgensen: Kystparti fra Refnæs. Sign. Martin K-J 31. Olie lærred monteret på plade. 26 x 36.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/684Aarhus
Ulla Henriette Bille: Portræt af en ballerina. Usign. Betegnet på blændrammen Ulla Bille 94. Olie på lærred. 35 x 30.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/685Aarhus
Vurdering :
2441/686Lyngby
Marna Rix: To kompositioner. Sign. MR hhv. 05 og 06. Olie på lærred. 40 x 40. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/689Lyngby
Johannes Carstensen: Æbletræer. Sign. Joh. C. Olie på lærred. 96 x 76.
Vurdering :
2441/690Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2441/691Lyngby
Mogens Hertz: Komposition med bondegård. Signed Mogens Herz 56. Olie på lærred. 33 x 40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/694Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/696Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/697Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2441/698Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/702Lyngby
Francisco Borès: Uden titel. Sign. Borés, 5/25. Litografi i farver. Lysmål 45 x 36.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/703Lyngby
Folmer Bendtsen: Parti fra sydhavnen. Sign. Folmer Bendtsen 60. Olie på masonit. 54 x 67.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/704Lyngby
Poul S. Nielsen: Interiør med pige og blomster. Sign. monogram 68. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/705Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Uden titel. Sign. WSO 78. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
2441/706Lyngby
Axel Munch: Motiv fra Gudhjem. Sign. AM. Olie på lærred. 65 x 33.
Vurdering :
2441/707Lyngby
Sven Dalsgaard: "SituaSDtion 8/9-66", 1966. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 27 x 22 x 3,5.
Vurdering :
2441/710Lyngby
Marco Evaristti: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
2441/711Lyngby
Vurdering :
2441/712Aarhus
Svend Engelund: Landskab med marker. Attesteret af Nils Engelund. Olie på kraftigt papir. Lysmål 21 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/713Aarhus
Svend Engelund: Interiør med opstilling på et bord. Sign. SE. Olie på lærred. 40 x 60.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/714Aarhus
Poul Ekelund: Nøgen kvinde. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 42 x 27,5.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/715Aarhus
Jeppe Vontillius: "Landskab". Sign. IV. Olie på lærred. 28 x 34.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/716Aarhus
Kai E. Christensen: Figurer. Sign. Kai E. Chr. Olie på lærred. 61 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/717Aarhus
Hanne Mix Mikkelsen: Landskab. Sign. H. Mix Mikkelsen. Olie på lærred. 80 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/718Lyngby
Vurdering :
2441/721Lyngby
Ejnar Nielsen: Store træer ved skovløberhuset. Sign. Monogram 1922. Olie på lærred. 39,5 x 46,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/723Aarhus
Allan Schmidt: "Passage", 1969. Sign. på bagsiden AS 69. Olie på lærred. 81 x 70.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/724Lyngby
Harald Leth: Skovarbejdere i vinterskoven, 1979. Sign. på blændrammen med titel og datering. Olie på lærred. 34 x 43.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/727Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: "VIAØ", 1998. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 140 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/729Lyngby
Poul Janus Ipsen: "17. august VII". Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2441/731Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/739Aarhus
Laurits Larsen: Opstilling. Sign. Laurits Larsen. Olie på lærred. 69 x 82.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/740Aarhus
Frank Hammershøj: Landskab med figurer. Sign. FH. Olie på plade. 63 x 87.
Vurdering :
2441/743Lyngby
Per Damm: Landskab. Sign. Per Damm. Olie på lærred. 45 x 50.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/744Aarhus
Yrsa Isabel Lind: Komposition med kvinder. Sign. Y. Lind. Akryl og bladguld på lærred. 100 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
2441/747Lyngby
Jørgen Brynjolf: "Den blussende", 1963. Sign. Brynjolf. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
2441/752Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/753Lyngby
Jan Krízek: Uden titel. Sign. monogram 58. Akvarel på papir. Bladstørrelse 8 x 10.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: