2441/752Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/753Lyngby
Jan Krízek: Uden titel. Sign. monogram 58. Akvarel på papir. Bladstørrelse 8 x 10.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2441/759Lyngby
Jan Krízek: Uden titel. Sign. monmogram 58. Akvarel på papir. Bladstørrelse 9 x 11.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/765Lyngby
Tom Krøjer: Opstilling, 2002. Akryl på lærred. Sign. Krøjer. 51 x 74.
Vurdering :
2441/768Aarhus
Ernst Schønberg: "Nightclub". Sign. ES 7? samt signeret og betitlet på bagsiden. Olie på plade. 59 x 81.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2441/770Aarhus
Hugh Finch Williams: "Jeunes filles". Sign. på bagsiden HF Williams. Olie på lærred. 86 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/772Aarhus
Jan Wolf: "Barcelona". Sign. J. Wolf. Akryl på papir monteret på plade. 67 x 56,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/780Aarhus
Ingemann Andersen: Sydlandsk bjergparti med by. Sign. Ingemann. Olie på lærred. 55 x 67.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/784Aarhus
Mogens S. Andersen: Solsort i efterårsløv. Sign. Mogens S. Andersen. Olie på lærred. 66 x 53.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/791
Preben Wölck: "Improvisation" og uden titel. Begge sign. Wölch. Olie på lærred og på plade. 38 x 22 og 26 x 19. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Udgået
2441/792Aarhus
Joseph Duncan: Figurkomposition. Sign. Duncan. Olie på papir monteret på lærred. 22 x 33.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/793Aarhus
Albert Bertelsen: En færøsk kirke. Sign. Albert Bertelsen, 79. Oliekridt på papir. Lysmål 18 x 22.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/795Aarhus
Helge Ernst: "Fragment", 1970. Sign. HE. Olie på lærred. 24 x 33.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/796Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/797Aarhus
Arne L. Hansen: "Rødt industri motiv". Sign. ALH. Olie på plade. 24 x 33.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/798Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/801Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. Mixed media på foto. Tre fotografier i én ramme. Bladstørrelse 10 x 15.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/802Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/804Lyngby
Hans Petterson: Uden titel, 2005. Sign. og dateret på bagsiden. Akryl på lærred. 40 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/811Aarhus
Henrik Busk Andersen: Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/814Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2441/816Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2441/826Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/827Aarhus
Svend Åge Madsen: "Møddinghus". Sign. Sam. Olie på plade. 52 x 64.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/839Aarhus
Jeppe Vontillius: To siddende kvinder. Sign. IV, 27-7-74. Olie på papir monteret på plade. 25 x 28.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/843Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. To kompositioner. Sign. J. Birkemose. Mixed media på papir. Bladstørrelse 38 x 22 og 28 x 19. (2)
Vurdering :
2441/845Lyngby
Mogens Lohmann: "A.E. III.", 1965-66. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 82 x 65.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/847Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. To kompositioner. Begge sign. Mixed media og collage på papir. Bladstørrelse 29 x 21. (2)
Vurdering :
2441/848Aarhus
Carl Becker: Herreportræt. Sign. monogram. Olie på træ. 19 x 15.
Vurdering :
2441/849Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/850Aarhus
Vibeke Alfelt: Gadeparti med døråbning. Usign. Olie på lærred. 51 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/851Aarhus
Einar Johansen: Opstilling med blomster i vase, recto et verso. Sign. EJ 27. Olie på plade. 53 x 34.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/852Aarhus
Alain Thomas: "Paysage aux Saltimbanque". Sign. Alain Thomas. Olie på masonit. 45 x 36.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/853Aarhus
Islandsk kunstner, 20. årh.: Landskab fra Vatnsdalsá i Piorsardal, Island. Sign. Olie på lærred. 70 x 110.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/855Aarhus
Ulrich Kvist: "Afsked med småklovner", 1992. Sign. Ulrich Kvist. Olie på masonit. 60 x 60.
Vurdering :
2441/865Aarhus
Rita Kernn-Larsen: Uden titel. Sign. Rita Kernn-Larsen. Olie på lærred. 33 x 46.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2441/867Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/870Aarhus
Niels Erik Skovballe: Figurer. Sign. monogram 2022. Olie på plade. 18 x 24,5.
Vurdering :
2441/873Aarhus
Vurdering :
2441/893Aarhus
Freddie Dybris: To kompositioner. Sign. Dybris. Olie på plade. 15 x 15. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/894Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/899Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/900Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/902Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/903Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/904Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/905Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/906Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/923Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/926Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/927Aarhus
Ane Brügger: Interiør. Sign. Brügger. Olie på lærred. 59 x 49.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/945Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/954Aarhus
Vurdering :