2441/512Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/623Aarhus
Friedensreich Hundertwasser: "Good morning city - bleeding town". Sign. Serigrafi i farver. Lysmål 84 x 55.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/726Aarhus
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/734Aarhus
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose, 13/90. Litografi i farver. Bladstørrelse 100 x 70.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/735Aarhus
Walasse Ting: Liggende, nøgen kvinde, 1979. Sign. Walasse Ting 79, 75/100. Litografi i farver. Lysmål 47 x 68.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/736Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/738Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/766Aarhus
Asger Jorn: Komposition fra serien “Von Kopf bis Fuss”. Sign. Litografi. Bladstørrelse 82 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
2441/785Aarhus
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob. Jacobsen, 31/50. Håndkoloreret radering. Lysmål 16 x 19,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/794Aarhus
Bram van Velde: Uden titel. Sign. Bram van V. To litografier i farver på rispapir. Bladstørrelse 34 x 31 og 41 x 30. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/799Aarhus
Egill Jacobsen: Rød maske. Sign. Egil Jacobsen, XII/XX. Litografi i farver. Lysmål 33 x 23.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/800Aarhus
Roberto Matta: Komposition. Sign. monogram, 33/60. Litografi i faver. Lysmål 36 x 46.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/815Aarhus
Corneille: “Fenêtre ouverte sur le paysage”, 1995. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 97 x 76. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/821Aarhus
Per Kirkeby: "Den lille havfrue". Usign. Fem litografier i farver. Bladstørrelse hver 29 x 22. (5)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2441/822Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/828Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/838Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 83, prøvetryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 89 x 62.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/842Aarhus
Per Kirkeby: "Himmerlands Kunstmuseum". Sign. PK 89 og 91. To udstillingsplakater. Lysmål 59 x 39,5. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/854Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/891Aarhus
Kurt Trampedach: Ansigt. Sign. Kurt Trampedach 1989, 24/150 Litografi i farver. Lysmål 51 x 38.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/901Aarhus
Kurt Trampedach: Kvinde i profil. Sign. Trampedach 82, 41/190. Litografi. Bladstørrelse 83 x 61.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/925Aarhus
Sven Dalsgaard: To kompositioner. Sign. Litografier i farver. Bladstørrelse 23 x 19 og 30,5 x 23. (2)
Vurdering :
2441/931Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/932Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/933Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/934Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/935Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 83. Litografisk prøvetryk i farver. Lysmål 86 x 60. 60.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/936Aarhus
Andy Warhol, efter: "Kestner-Gesellschaft". Udstillingsplakat. Usign. Offsettryk i farver. Lysmål 83 x 59.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2441/937Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2441/962Aarhus
Vurdering :
2441/963Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/965Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: