2441/512Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/514Lyngby
Pablo Picasso: “Le Vieux Roi”, 1959. 6.1.59. Tryksign. Picasso med rødt. Litografi. Lysmål 65 x 50.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2441/562Lyngby
Corneille: “Sensualité du sensible”. Komplet serie. Alle sign. Litografi i farve. Bladstørrelse 29,5 x 24. Uindrammet. (4)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/613Lyngby
Corneille: Tre kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Varierende bladstørrelse. Uindrammet. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/623Aarhus
Friedensreich Hundertwasser: "Good morning city - bleeding town". Sign. Serigrafi i farver. Lysmål 84 x 55.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/651Lyngby
To kompositioner. Sign. Corneille 96, 126/200. Serigrafi i farver samt sort/hvid. Bladstørrelse 42 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/653Lyngby
Vurdering :
2441/666Lyngby
Peter Skovgaard: Tre kompositioner. Alle sign. og nummereret. Litografi i farver Bladstørrelse 76 x 56. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/667Lyngby
Mogens Balle: "Til Mars" og "Små fiksstjerner", 1981. Begge sign. og nummereret. Litografi i farver. Lysmål 53 x 72. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/670Lyngby
Erik Bille Christiansen: Tre kompositioner. Alle sign. og nummereret. litografi i farver. Lysmål 23 x 20 og 63 x 48. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/687Lyngby
Mogens Balle: Fire kompositioner, 1981. Alle sign. og nummereret. Litografi i farver. Lysmål 28 x 39. (4)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/688Lyngby
Peter Skovgaard: To kompositioner. Begge sign. Skovgaard, 18/99. Litografi i farver. Bladstørrelse 57 x 39. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/693Lyngby
Le Corbusier: "Taureau". Sign. i trykket L-C, 17.2.63. Litografi i farver. Bladstørrelse 110 x 74. Uindrammet.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/695Lyngby
Arne L. Hansen: Komposition. Sign. Arne L. Hansen 65, 72/100. Litografi i farver. Lysmål 60 x 36.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/701Lyngby
Per Kirkeby: Tre raderinger. Alle sign. Per Kirkeby, hhv. 1962 og 1963, E.A. Radering. Bladstørrelser 39,5 x 35,5. Uindrammet. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/708Lyngby
Henry Heerup: "Go'Da'Dyr". Alle sign. Heerup 71, 3/200. Litografi i farver. Lysmål varierer. (5)
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/709Lyngby
Kay Simmelhag: "La Fleuve". Alle sign. Fem træsnit i farver. Lysmål 33 x 43. Bladstørrelse 36 x 49 cm.
Vurdering :
2441/720Lyngby
Knud Odde: Tre kompositioner. Alle sign., E.A. 2/15. Litografi i farver. Lysmål 27 x 20. (3)
Vurdering :
2441/722Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2441/725Lyngby
Michael Kvium: “Titelløs model I”, 1991. Sign. Kvium 91, 55/60. Litografi i farver. Bladstørrelse 63 × 91.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/726Aarhus
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/730Lyngby
Vurdering :
2441/733Lyngby
Carl-Henning Pedersen: "Den himmelske drage II". Sign. Carl-Henning Pedersen, Paris 1978, 112/178. Lysmål 76 x 56.
Vurdering :
2441/734Aarhus
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose, 13/90. Litografi i farver. Bladstørrelse 100 x 70.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/735Aarhus
Walasse Ting: Liggende, nøgen kvinde, 1979. Sign. Walasse Ting 79, 75/100. Litografi i farver. Lysmål 47 x 68.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/736Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/737Lyngby
Michael Kvium: “Titelløs Model II”. Sign. Kvium 91, 18/60. Litografi i farver. Bladstørrelse 63 x 92.
Vurdering :
2441/738Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/745Lyngby
Walasse Ting: Kvinde. Sign. Ting 79, 67/80. Litografi i farver. Lysmål 42 x 58.
Vurdering :
2441/746Lyngby
Arthur Luiz Piza: Tre kompositioner. Alle sign. Piza hhv. 20/33, 21/33 og 25/33. Ætsning i farver. Bladstørrelser 91 x 63. Uindrammet. (3)
Vurdering :
4.500 DKK Næste bud:
2441/748Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/749Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/766Aarhus
Asger Jorn: Komposition fra serien “Von Kopf bis Fuss”. Sign. Litografi. Bladstørrelse 82 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
2441/785Aarhus
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob. Jacobsen, 31/50. Håndkoloreret radering. Lysmål 16 x 19,5.
Vurdering :
2441/794Aarhus
Bram van Velde: Uden titel. Sign. Bram van V. To litografier i farver på rispapir. Bladstørrelse 34 x 31 og 41 x 30. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/799Aarhus
Egill Jacobsen: Rød maske. Sign. Egil Jacobsen, XII/XX. Litografi i farver. Lysmål 33 x 23.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/800Aarhus
Roberto Matta: Komposition. Sign. monogram, 33/60. Litografi i faver. Lysmål 36 x 46.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/803Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: To kompositioner. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 54 × 76. Uindrammet. (2)
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/815Aarhus
Corneille: “Fenêtre ouverte sur le paysage”, 1995. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 97 x 76. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/821Aarhus
Per Kirkeby: "Den lille havfrue". Usign. Fem litografier i farver. Bladstørrelse hver 29 x 22. (5)
Vurdering :
2441/822Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/828Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/838Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 83, prøvetryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 89 x 62.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/842Aarhus
Per Kirkeby: "Himmerlands Kunstmuseum". Sign. PK 89 og 91. To udstillingsplakater. Lysmål 59 x 39,5. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/854Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/891Aarhus
Kurt Trampedach: Ansigt. Sign. Kurt Trampedach 1989, 24/150 Litografi i farver. Lysmål 51 x 38.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/901Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/925Aarhus
Sven Dalsgaard: To kompositioner. Sign. Litografier i farver. Bladstørrelse 23 x 19 og 30,5 x 23. (2)
Vurdering :
2441/931Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/932Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/933Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/934Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/935Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. Mogens Andersen 83. Litografisk prøvetryk i farver. Lysmål 86 x 60. 60.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/936Aarhus
Andy Warhol, efter: "Kestner-Gesellschaft". Udstillingsplakat. Usign. Offsettryk i farver. Lysmål 83 x 59.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/937Aarhus
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/962Aarhus
Vurdering :
2441/963Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/965Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: