2441/3Lyngby
Vurdering :
18.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/9Lyngby
"Anne Marie" bestik af sølv. Danmark, 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 2446 g. (86)
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/12Aarhus
Tolv dækketallerkener af sølv prydet med perlestaf. Angiveligt udført hos Karl Henrik Hansen. Diam. 27,7. (12)
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/15Lyngby
"Fransk lilje" og "Empire" bestik af sølv samt toilet garniture. Danmark, 20. årh. Vægt ekskl. garniture 2472 g. (61)
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/42Aarhus
"Karina" bestik af sølv. Horsens Sølvvarefabrik. Vægt ekskl. dele med stål 2330 g. (75)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/135Lyngby
Svensk trompetformet bæger af sølv, indvendig forgyldt, mester Johan Ludvig Klint, Norrtälje 1833. Vægt 415 g. H. 22,5 cm.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/147Lyngby
Tysk patene af delvist forgyldt sølv. Berlin, 18. årh.s første halvdel. Vægt 122 g. Diam. 16 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2441/214Lyngby
Årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde, Georg Jensen 1972-1983. Vægt 544 g. (12)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/268Aarhus
Lågbæger af delvist guldbelagt sølv rigt dekoreret med filigran. Antageligt 18. årh. H. 13.
Vurdering :
2441/273Aarhus
En samling bordsølv bestående af skål, trearmet kandelaber, serveringsspade samt potageske. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud: