2441/8Aarhus
Russisk festdagsikon. Centralt Kristi nedstigning til Dødsriget og Opstandelsen. 19. årh. 51 x 40,5.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2441/98Aarhus
Trefløjet rejseikon af messing, centralt med Kristus. Ca. 1900. H. 7. B. 19.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/175Aarhus
Månedsikon for juni af delvist forgyldt og bemalet træ. 19. årh. 35,5 x 31.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/257Aarhus
Russisk Deisis-ikon, Kristus på tronen med omgivet af bl.a. Maria og Johannes. Tempera på træ. 18/19. årh. 27 x 23.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud: