2441/14Aarhus
Sæt på seks Winsor armstole af mørkbejdset egetræ. 20. årh. England. (6)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/17Lyngby
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2441/23Lyngby
Lorenz Nielsen: Overskab af egetræ på stand. Sønderjylland, 18. årh.s slutning. H. 170. B. 113. D. 35.
Vurdering :
6.000–7.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/26Aarhus
Rokoko spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt udskåret med blomster og bladværk. 18. årh. H. 90. B. 44.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2441/29Lyngby
Stor rejsekuffert af sort kanvas. Plakette graveret 'Paris 88'. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 112. B. 82. D. 52.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/32Aarhus
Large size Yacht gateleg table af egetræ, plade med to halvrunde klapper. 20. årh. H. 75. L. 228. B. 51/101/151.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/35Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/38Aarhus
Kinesisk konsolbord af bejdset elmetræ, profilerede kanter, ben hvorimellem sprosser. 19. årh. H. 82. L. 158. B. 53.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/41Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2441/44Aarhus
Et par Louis XV form armstole, plakette fra Lysberg-Hansen & Terp, København. 20. årh. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/56Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/62Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/80Aarhus
Engelsk Georg III spejl i ramme af delvist forgyldt mahogni. 18. årh.s. slutning. H. 72. B. 45.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/92Aarhus
Kommode af guldstafferet valnød. Lysberg, Hansen & Therp. Rokoko form. 20. årh. H. 70. B. 67. D. 45.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/220Aarhus
Større spejl i ramme af rigt dekoreret forgyldt træ. Prydet med perlestaf, akantus. 19. årh. H. 230. B. 117.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2441/278Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/279Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: