2441/258Aarhus
C. Hornung-Jensen: Fra en have i Langesø Plantage. Sign. C. Hornung-Jensen, 56. Olie på malepap. 26 x 33.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/259Aarhus
C. Hornung-Jensen: Gårdeksteriør med fritgående høns ved en brønd. Sign. Olie på lærred. 40 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/265Aarhus
Poul Friis Nybo: Redningsbåden går ud. Sign. Friis Nybo. Olie på lærred. 66 x 96.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2441/266Aarhus
Edele Tronier: Havneparti med bjerglandskab. Sign. Olie på lærred. 100 x 135.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2441/269Aarhus
Valdemar Irminger: Hestekøretøj på vej hen over heden. Sign. V.I. 77. Olie på lærred. 31,5 x 43,5.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2441/277Aarhus
Ubekendt maler, 19. årh.: Gravhund med sine hvalpe. Usigneret. Olie på lærred. 26,5 x 32.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/284Aarhus
Dansk maler, 19. årh.: Portræt af en kvinde i en sort kjole. Usigneret. Olie på lærred monteret på pap. 40 x 31.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/285Aarhus
Th. Friis: Kystparti med drenge i vandkanten. Sign. Th. Friis. Olie på lærred. 29 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2441/286Aarhus
Carl Jon Hamre: Profilportræt af kvinde med grøn hat og hvid krave. Sign. Olie på malepap. 19,5 x 16.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2441/287Aarhus
Dansk maler, 19. årh.: Studie af dreng. Usigneret. Olie på plade. 23 x 12,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: