2441/205
Schweizisk spillemaskine i kasse af træ, valse med 12 melodier. 19. årh. H. 15 cm. L. 59 cm. D. 24 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.900 DKK -
2441/86
Bucherer: Bordur i kasse af messing, rund skive af stål med sorte romertal. Mærket Bucherer. 20. årh. H. 16. B. 10.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2441/20
Engelsk Georg III standur i kasse af egetræ. Sign. Thomas Green, Liverpool. Cirka 1800. H. 213. B. 48. D. 25.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt
2441/11
Engelsk George III standur i kasse af mahogni. Plakette sign. Jam. Robinson Well Close Square. 18. årh.s slutning. H. 218. B. 53. B. 27.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2441/5
Engelsk George III standur i kasse af egetræ. Sign. John Wyld, Nottingham. England, 18. årh.s slutning. H. 315. B. 53. D. 25.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK