Ure
2 emner
sælges
i Aarhus
2441/20Aarhus
Engelsk Georg III standur i kasse af egetræ. Sign. Thomas Green, Liverpool. Cirka 1800. H. 213. B. 48. D. 25.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2441/86Aarhus
Bucherer: Bordur i kasse af messing, rund skive af stål med sorte romertal. Mærket Bucherer. 20. årh. H. 16. B. 10.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: