2435/969Aarhus
Hanne Torpe Alkærsig: Skovparti. Sign. HTA. Olie på lærred. 64 x 73.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/970Aarhus
Leif Rydeng: Byparti med udsigt til havet. Sign. Leif Rydeng. Olie på lærred. 51 x 62.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/971Aarhus
Aage Gitz-Johansen: To kompositioner. Ene sign. Blæk på papir. Bladstørrelse 31 x 42 og 31 x 44. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/972Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/973Aarhus
Karin Lanng: Interiør med en kvinde og dreng. Sign. K. Lanng, 1954. Olie på lærred. 77 x 68.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/974Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/975Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/976Aarhus
Karin Lanng: Landskab med bevoksning. Sign. Karin Lanng. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/977Aarhus
Fog & Mørup: Loftlampe med stel af patineret messing. 1940-50'erne. H. 55. Diam. 48.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2435/978Aarhus
Lasse Winsløw: Vintermotiv med en gående kvinde på en vej. Sign. Lasse Winsløw, 1953. Olie på lærred. 45 x 65.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2435/979Aarhus
Børge Ibsen: Byparti. Sign. Børge Ibsen. Olie på lærred. 65 x 75.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2435/980Aarhus
Holger Jacobsen: Opstilling. Sign. Holger Jacobsen-53. Olie på lærred. 73 x 54.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/981Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/982Aarhus
Karin Lanng: Opstilling. Sign. Karin Lanng 81. Olie på lærred. 80 x 65.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/983Aarhus
Dansk møbeldesign: Magasinholder af teak, udspændt med patineret cognacfarvet skind. H. 40. B. 40. D. 46.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/984Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/985Aarhus
Tonny Hørning: "Intermedium nr. 77", 1974. Sign. med titel og datering på bagsiden. Lak på plade. 80 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/986Aarhus
Ubekendt design: Art Decó skrivebordsgarniture af bakelit og forniklet metal. 1930-40'erne. H. 7 - 13. (4)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/987Aarhus
Birte Minor Vedel Howard: Fugl. Sign. Birte Vedel Howard 1998. Glaseret stentøj. H. 46.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/989Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: