2435/509Aarhus
Jacob Rantzau: Studie til "Between Bridges". 2014. Sign. Olie på lærred. 50 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
2435/521Aarhus
Kaspar Bonnén: ”Hjem igen”, 2004. Sign. på blændrammen Kaspar Bonnén med datering. Olie på lærred. 115 x 115.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2435/527Aarhus
Lars Nørgård: ”En sild gir pote I” 1995. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 90 x 101.
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud:
2435/530Aarhus
Kristian Devantier: ”Damer i krattet”, 2011. Sign. på bagsiden med titel og datering. Akryl på lærred. 80 x 80.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Næste bud:
2435/536Aarhus
Jesper Christiansen: ”Fax Maleri”, 1993. Sign. på bagsiden med titel og datering. Akryl på lærred. 79 x 64.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2435/550Lyngby
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2435/559Lyngby
Peter Bonde: "Ursula talking a shit", 2007. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2435/560Aarhus
Christian Lemmerz: ”Ein Ich”, 03. Sign. Chr Lemmez med datering. Bly på papir. Bladstørrelse 41,5 x 29,5
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/620Aarhus
HuskMitNavn: Uden titel, 2008. Sign. HuskMitNavn med datering. Mixed media på papir. Bladstørrelse 44 x 39.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/646Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/682Aarhus
Lise Blomberg Andersen: Uden titel, 2001. Sign. på blændrammen LBA med datering. Olie på lærred. 55 x 70.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2435/703Lyngby
Mathias Malling Mortensen: Uden titel. Sign. MMM 14. Gouache på papir. Bladstørrelse 23 x 13.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/704Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/831Aarhus
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2435/842Aarhus
Nina Sten-Knudsen: Uden titel. Usign. Gouache på papir. Lysmål 31 x 45.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: