2435/974
Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.: Uden titel. Usigneret. Skulptur af udskoret Masurbirk. H. 27. B. 41.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2435/780
Maurizio Cattelan, Massimiliano Gioni, Ali Subotnick: "The Wrong Gallery". Usign. Edition, nummereret 350/2500. Mixed media skulptur. 47 x 29 x 17.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2435/750
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Konkret form. Usign. Skulptur af sortmalet jern. H. 45.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2435/676
Niels Helledie: Kristus. Usign. Matglaseret stentøjsrelief. H. 24.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2435/631
Sven Dalsgaard: To skulpturer, 1961. Sign. med titel og datering. Messing og træ. 8 x 7 x 6 og 7 x 6 x 4. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2435/605
Boris Lovet-Lorski: "Entwined Cranes". Usign. Patineret og forgyldt bronze. H. 152.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt
2435/587
Ubekendt kunstner: Figur. Usign. Skulptur af patineret metal. H. 72.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2435/584
Peter Brandes: Fad af lertøj, dekoreret med polykrom glasur. Sign. Brandes V, 93. L. 43,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2435/578
Peter Bonnén: Uden titel. Usign. Skulptur af jern i to dele. Monteret på plade af hvidbroget marmor. 17,5 x 6 x 7.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2435/556
Robert Jacobsen: Maske, 1960'erne. Sign. RJ. Jern. Base af litografiske sten. H. 94.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
27.000 DKK