-
2435/779Aarhus
Lone Dupont: "Encoentro con dios", "Afrodite" og "Pegasus", 2000, 2001. Tre relieffer. Hver 19 x 15. Uindrammede. (3)
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2435/781Aarhus
Kari Svensson: "Naturoplevelse", Færøerne. Sign. KS 03 samt på bagsiden. Olie på lærred. 60 x 75.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
-
2435/795Lyngby
Hardy Strid: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 22 x 33.
Sælges
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
-
2435/798Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Ude titel. Sign. WSO. Olie på pap. Lysmål 20 x 35.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/799Lyngby
Uffe Christoffersen: Tiger, 2014. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 38 x 46.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2435/802Lyngby
Preben Wölck: "Jorden", 1962. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på plade. 33 x 41.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/804Lyngby
Preben Hornung: Interiør. Sign. P. Hornung, 1939. Olie på lærred. 44 x 28.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2435/808Aarhus
Sofi Hagman: "Möte med världen". Sign. S. Hagman 87. Olie på palde. 36 x 103.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2435/843Aarhus
Poul Anker Bech: Landskab ved et skovbryn. Sign. Bech. Litografi i farver. Lysmål 36 x 41.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2435/863Aarhus
Doris Bloom: "Bellining Elefant". Sign. Bloom 2000. Olie på lærred. 95 x 95. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
-
2435/870Aarhus
Jan Christensen: Uden titel, 2024. Sign. monogram; Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 100 x 100.
Sælges
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
-
2435/871Aarhus
Franz Sedivy II: Forlæg til spillekort. Sign. F. S. Blyant, tusch og akvarel på papir. Lysmål 10/14 x 16. (4)
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2435/874Aarhus
Wilhelm Wils: Bybillede. Sign. Wills, 15. Olie på lærred. 44 x 63.
Sælges
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
-
2435/882Aarhus
Ib Eisner: "Hubertus før starten ved Peter Lieps hus". Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 41 x 51.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/888Aarhus
Mogens Gissel: Uden titel, 1996. Sign. M.G. med datering. Olie på krydsfinér. 28 x 48. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/921Aarhus
Svend Engelund: “Udsigt fra kirketårnet i Vraa”. Sign. S. E. 46. Olie på plade. 60 x 66.
Sælges
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
-
2435/922Aarhus
Frank Hammershøj: "Arktisk sang". 2002. Sign. FH; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81 x 61.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2435/935Aarhus
Alex Smadja: Uden titel. Sign. A. Smadja. Olie på lærred. 38 x 55.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2435/936Aarhus
Preben Wölck: "To figurer", 1962. Sign. Wölck; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 61 x 74.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2435/937Aarhus
Ib Eisner: Hubertusjagten ved Peter Lieps Hus. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 61 x 71.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2435/938Aarhus
Lars Swane: Opstilling. Sign. Lars Swane 1989. Olie på lærred. 76 x 66.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2435/939Aarhus
Lars Swane: Opstilling. Sign. Lars Swane 1975. Olie på lærred. 52 x 61.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2435/940Aarhus
Wilhelm Wils: Opstilling. Sign. Wils. Olie på lærred. 58 x 46.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/943Aarhus
Espen Øvrebøe: Terrasse med udsigt. Olie på lærred. Sign. Øvrebøe. 61 x 100.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2435/944Aarhus
Robert Dueholm Jessen: Tre landskaber fra Færøerne. Sign. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 11 x 15-12 x 19. (3)
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/945Aarhus
Karen Kjær Laursen: "Romersk Kat", 1995. Usign. Olie på lærred. 34 x 42.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/948Aarhus
Jens Sørensen: Portræt af en kvinde rygende en cigaret ved et bord. 1946. Sign. monogram. Olie på lærred. 33 x 27.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/955Aarhus
Jens Birkemose: Uden titel, 1985. Sign. J. Birkemose. Olie på lærred. 55 x 46. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/960Aarhus
Kazimierz Czastka: Uden titel. Sign. Kazimierz 81. Olie på lærred. 136 x 136.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2435/961Aarhus
Frank Hammershøj: "Den hvide stol". 1982. Sign. FH; sign. med titel og datering på bagsiden. 75 x 61.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2435/962Aarhus
Walasse Ting: Uden titel. Usign. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 21 x 27.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/967Aarhus
Odd Moe: Uden titel. To kompositioner. Sign. Oliekridt og akvarel på papir. Bladstørrelse hver 58 x 45.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/968Aarhus
Poul S. Nielsen: Parti fra Paris med Pont Neuf. Sign. monogram. Olie på lærred. 37 x 46.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/969Aarhus
Hanne Torpe Alkærsig: Skovparti. Sign. HTA. Olie på lærred. 64 x 73.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/971Aarhus
Aage Gitz-Johansen: To kompositioner. Ene sign. Blæk på papir. Bladstørrelse 31 x 42 og 31 x 44. (2)
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
-
2435/978Aarhus
Lasse Winsløw: Vintermotiv med en gående kvinde på en vej. Sign. Lasse Winsløw, 1953. Olie på lærred. 45 x 65.
Sælges
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
-
2435/980Aarhus
Holger Jacobsen: Opstilling. Sign. Holger Jacobsen-53. Olie på lærred. 73 x 54.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/984Aarhus
Tonny Hørning: "Konstellation nr. 121", 1975. Sign. med titel og datering på bagsiden. Lak på plade. 60 x 90.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/985Aarhus
Tonny Hørning: "Intermedium nr. 77", 1974. Sign. med titel og datering på bagsiden. Lak på plade. 80 x 80.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: