2435/508Lyngby
Vurdering :
30.000 DKK Næste bud:
2435/557Aarhus
Hans Scherfig: "Ensom Elefant". Sign. Hans Scherfig 1966, 145/200. Litografi i farver. Lysmål 47 x 63.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/572Aarhus
David Hockney: "The blue guitar". Sign. David Hockney 155/200. Radering i farver. Bladstørrelse 53 x 46.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2435/583Lyngby
Walasse Ting: Erotisk komposition. Sign. Ting 79, 92/100. Litografi i farver. Lysmål 46 x 67.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/649Lyngby
Richard Mortensen: "Svensk ko". Sign. Mortensen 34/80, EA 1/8. Serigrafi. Bladstørrelse 75 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/653Lyngby
Christo: “Wall of Oil Barrels, The Iron Curtain, Rue Visconti, Paris”. Sign. Christo, 137/150. Bladstørrelse 89 x 61. U.r.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/658Lyngby
Poul Isbak: Liggende figur. Sign. Poul Isbak, 18-7-98. Kul på papir. Bladstørrelse 42 x 59. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/660Aarhus
Jørgen Nash: "Poesien breder sig". Sign. med dedikation Jørgen Nash 2003. Offset i farver. Lysmål 87 x 52.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/669Aarhus
Poul Anker Bech: Snedækket landskab. Sign. Poul Anker Bech 90, 4/120. Litografi i farver. Bladstørrelse 43 x 59.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/671Aarhus
Kaiko Moti: "Les Chevaux", 1972. Sign. Original mappe med 19 raderinger, delvist i farver. 54 x 36.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/675Lyngby
Richard Mortensen: "L'Empereur de Chine dans l'opera". Usign. Serigrafi. Bladstørrelse 64 x 47. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/679Lyngby
Henrik Bloch: "Dekorations udkast til Aladdin". Sign. Henrik Bloch. Gouache på papir. Lysmål 52 x 68.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/720Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Ansigt. Usign. Olie på lærred monteret på plade. 14 x 11.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/743Lyngby
Poul Anker Bech: Komposition. Sign. Poul Anker Bech, 245/400. Offset i farver efter maleri. Trykt hos From & Co. Lysmål 69 x 48,5.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2435/749Aarhus
Arne Haugen Sørensen: ”Den kloge og den mindre kloge”. Sign. A. Haugen Sørensen. Træsnit i farver. Lysmål 52 x 51.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/767Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Nøgen kvinde. Sign. WSO. Blyant på papir. 42 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/787Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Komposition. Sign. Wiliam Skotte Olsen, eget tryk. Radering. Lysmål 27 x 28.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2435/857Aarhus
Jørgen Nash: "Munch" fra serien "En trojka i Paris". Sign. Jørgen Nash 1981, 158/250. Litografi i farver. Bladmål 84 x 60.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/914Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/920Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/923Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/932Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2435/942Aarhus
Jesper Rasmussen: "Fossil Sensation III". 2001. Sign. Jesper Rasmussen 2001. Fotografi. Bladstørrelse 60 x 90.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud: