2435/524Aarhus
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 67, 54/75. Litografi i farver fra serien "Von Kopf bis Fuss". Lysmål 73 x 54.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2435/554Aarhus
Asger Jorn: ”Message essoristique”. Sign. Jorn 72, 4/75. Træsnit fra suiten "Etudes et surprises", 1972. Bladstørrelse 56 x 44.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/672Aarhus
Carl-Henning Pedersen: "Den grimme Ælling A". Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/673Aarhus
Carl-Henning Pedersen: "Tommelise B". Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
2435/875Aarhus
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky, 19/100. Litografi i farver. Lysmål 74 x 54.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/876Aarhus
Pierre Alechinsky: "En avant, y a pas d'avance!" Sign. Alechinsky 1975, VII/XV, e.a. Litografi i farver. Lysmål 74 x 54.
Vurdering :
2435/890Aarhus
Vurdering :