2435/512Aarhus
Jesper Christiansen: "Held og lykke" vase, 1999. Sign. Jesper Christiansen med datering. Rødler. Udført hos Kähler. H. 50.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2435/548Aarhus
Johannes Hansen: Stående kvinde med lændeklæde. Sign. monogram. Patineret bronze. H. 26.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/578Aarhus
Peter Bonnén: Uden titel. Usign. Skulptur af jern i to dele. Monteret på plade af hvidbroget marmor. 17,5 x 6 x 7.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2435/584Aarhus
Peter Brandes: Fad af lertøj, dekoreret med polykrom glasur. Sign. Brandes V, 93. L. 43,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2435/587Aarhus
Ubekendt kunstner: Figur. Usign. Skulptur af patineret metal. H. 72.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/602Aarhus
Hans Jørgen Nicolaisen, tilskrevet: Organisk form. Usigneret. Skulptur af poleret rødt granit. H. 16. L. 34. B. 25.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/605Aarhus
Boris Lovet-Lorski: "Entwined Cranes". Usign. Patineret og forgyldt bronze. H. 152.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/662Aarhus
Erik Heide: Uden titel. Sign. Erik Heide 1970 med dedikation under bunden. Patineret støbejern og ølandssten. H. 33.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2435/974Aarhus
Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.: Uden titel. Usigneret. Skulptur af udskoret Masurbirk. H. 27. B. 41.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: