2435/556Lyngby
Robert Jacobsen: Maske, 1960'erne. Sign. RJ. Jern. Base af litografiske sten. H. 94.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2435/574Lyngby
Henry Heerup: Snegl. Usign. Rød granit. H. 20. B. 33. D. 14.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2435/631Lyngby
Sven Dalsgaard: To skulpturer, 1961. Sign. med titel og datering. Messing og træ. 8 x 7 x 6 og 7 x 6 x 4. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/640Lyngby
Corneille: To kompositioner. Begge sign. Corneille 2001. Transferprint i farver på porcelæn. Diam. 12. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/676Lyngby
Niels Helledie: Kristus. Usign. Matglaseret stentøjsrelief. H. 24.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/750Lyngby
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Konkret form. Usign. Skulptur af sortmalet jern. H. 45.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/780Lyngby
Maurizio Cattelan, Massimiliano Gioni, Ali Subotnick: "The Wrong Gallery". Usign. Edition, nummereret 350/2500. Mixed media skulptur. 47 x 29 x 17.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: