-
2435/512Aarhus
Jesper Christiansen: "Held og lykke" vase, 1999. Sign. Jesper Christiansen med datering. Rødler. Udført hos Kähler. H. 50.
Sælges
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
-
2435/548Aarhus
Johannes Hansen: Stående kvinde med lændeklæde. Sign. monogram. Patineret bronze. H. 26.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/556Lyngby
Robert Jacobsen: Maske, 1960'erne. Sign. RJ. Jern. Base af litografiske sten. H. 94.
Sælges
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/574Lyngby
Henry Heerup: Snegl. Usign. Rød granit. H. 20. B. 33. D. 14.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2435/578Aarhus
Peter Bonnén: Uden titel. Usign. Skulptur af jern i to dele. Monteret på plade af hvidbroget marmor. 17,5 x 6 x 7.
Sælges
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
-
2435/584Aarhus
Peter Brandes: Fad af lertøj, dekoreret med polykrom glasur. Sign. Brandes V, 93. L. 43,5.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/587Aarhus
Ubekendt kunstner: Figur. Usign. Skulptur af patineret metal. H. 72.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2435/602Aarhus
Hans Jørgen Nicolaisen, tilskrevet: Organisk form. Usigneret. Skulptur af poleret rødt granit. H. 16. L. 34. B. 25.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2435/605Aarhus
Boris Lovet-Lorski: "Entwined Cranes". Usign. Patineret og forgyldt bronze. H. 152.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2435/631Lyngby
Sven Dalsgaard: To skulpturer, 1961. Sign. med titel og datering. Messing og træ. 8 x 7 x 6 og 7 x 6 x 4. (2)
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/640Lyngby
Corneille: To kompositioner. Begge sign. Corneille 2001. Transferprint i farver på porcelæn. Diam. 12. (2)
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2435/662Aarhus
Erik Heide: Uden titel. Sign. Erik Heide 1970 med dedikation under bunden. Patineret støbejern og ølandssten. H. 33.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2435/676Lyngby
Niels Helledie: Kristus. Usign. Matglaseret stentøjsrelief. H. 24.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/750Lyngby
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Konkret form. Usign. Skulptur af sortmalet jern. H. 45.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2435/780Lyngby
Maurizio Cattelan, Massimiliano Gioni, Ali Subotnick: "The Wrong Gallery". Usign. Edition, nummereret 350/2500. Mixed media skulptur. 47 x 29 x 17.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2435/974Aarhus
Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.: Uden titel. Usigneret. Skulptur af udskoret Masurbirk. H. 27. B. 41.
Sælges
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: