2435/502Lyngby
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2435/505Lyngby
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2435/511Lyngby
Antonio Saura: "Superposition (Nu)", 1973. Sign. Saura. Mixed media på papir. Bladstørrelse 20,5 x 25,5.
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
2435/514Lyngby
Albert Bertelsen: "Gårdbillede", 1978. Sign. monogram. Olie på lærred. 40 x 100.
Vurdering :
18.000–20.000 DKK Næste bud:
2435/517Lyngby
Jens Søndergaard: "Hav". Sign. Jens Søndergaard 45. Olie på lærred. 82 x 95.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2435/520Lyngby
Mogens Balle: Uden titel, 1946/47. Sign. MB. Olie på lærred. 39 x 69.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2435/523Lyngby
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2435/526Lyngby
"Support, Don't Punish". Sign. Hornsleth. Akryl på lærred. 100 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud:
2435/529Lyngby
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2435/532Lyngby
Kehnet Nielsen: "Motives II. House". Sign. på bagsiden Kehnet N 2010. Olie på lærred. 85 x 85.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2435/535Lyngby
Anna Klindt Sørensen: Interiør, udsigt mod huse. Sign. AKS. Olie på lærred. 45 x 50.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/538Lyngby
Erik Lagoni Jakobsen: Imaginært landskab. Sign.på bagsiden Lagoni Jakobsen 87. Olie på lærred. 50 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/541Lyngby
Bengt Lindström: Figur. Sign. Lindström. Olie på lærred. 46 x 38.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK Næste bud:
2435/544Lyngby
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2435/547Lyngby
Albert Bertelsen: Uden titel. Sign. Albert 64. Olie på lærred. 46 x 69.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2435/550Lyngby
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2435/553Lyngby
Albert Bertelsen: "Paris", 1976. Sign. monogram; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2435/559Lyngby
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2435/562Lyngby
Mogens Andersen: Fem kompositioner. Alle sign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 22 x 27 til 36 x 25. Uindrammet. (5)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/565Lyngby
Anna Klint Sørensen: Komposition. Sign. AKS. Akvarel på papir. Bladstørrelse 30 x 21,5. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/568Lyngby
Vilhelm Lundstrøm: Liggende model. Sign. monogram. Blyant på papir. Lysmål 17 x 25.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/571Lyngby
Esben Hanefelt Kristensen: "Katten i en vindueskarm". Sign. monogram 96. Olie på plade. 30 x 26.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/577Lyngby
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2435/580Lyngby
Thorvald Hagedorn-Olsen: Skovsti. Sign. Hagedorn-Olsen 60. Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/589Lyngby
Esben Hanefelt Kristensen: "Mandslingen og løven ved vældet i skoven". Sign. monogram 95. Olie på plade. 30 x 26.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/592Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/595Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/598Lyngby
Mogens Andersen: Otte kompositioner. Alle sign. Tusch på papir. Bladstørrelse 24 x 16 til 30 x 22. Uindrammet. (8)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/601Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/604Lyngby
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob Jacobsen. Akvarel og gouache på papir. Bladstørrelse 42 x 56.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/607Lyngby
Mogens Hertz: Motiv fra Svaneke, 1974. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 47 x 56.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/610Lyngby
Evgenij Klenø: Komposition med huse. Sign. Klenø. Olie på lærred. 54 x 66
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/613Lyngby
Esben Hanefelt Kristensen: "Et møde, der hvor bjergene begynder". Sign. monogram 94. Olie på plade. 30 x 25.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/616Lyngby
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob Jacobsen. Akvarel og gouache på papir. Bladstørrelse 50 x 65.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/619Lyngby
Mogens Andersen: Seks kompositioner. Alle sign. Akvarel på papir. Bladstørrelse 29 x 23 til 42 x 30. Uindrammet. (6)
Vurdering :
2435/622Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/625Lyngby
Henrik Madsen: Kystparti. Sign. Henrik Madsen. Olie på lærred. 67 x 95.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/628Lyngby
Helge Nielsen: "Kirsebærskoven", 1978. Sign. Helge Nielsen. Olie på lærred. 73 x 92.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/643Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/646Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/652Lyngby
Knud Nielsen: "Efterårsvariation", 2006. Sign. Knud N; med titel, sign og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 66 x 50.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/677Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/683Lyngby
Poul Ekelund: "Kvinde i grøn trøje set fra ryggen". Sign. Ekelund 54. Olie på lærred. 84 x 60.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/684Lyngby
Poul Ekelund: "Pouls Birthe". Rygvendt kvinde. Sign. Ekelund 55. Olie på lærred. 66 x 54.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/686Lyngby
Ib Geertsen: "Blå, orange, rød", 1970. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 41 x 34.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2435/687Lyngby
Ib Geertsen: "Violet + gult", 1967. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 41 x 34.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2435/688Lyngby
Kehnet Nielsen: Uden titel, 2018. Sign. med datering på bagsiden. Med dedikation. Olie på pap. 22 x 32.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/690Lyngby
Peter Christoffersen: Tre partier fra Færøerne. Sign. Olie på lærred. 25x25. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/691Lyngby
Paul Høm: Lille dreng med due. Sign. Høm. Olie på lærred. 84 x 40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/692Lyngby
Robert Storm Petersen: "Nemt og praktisk". Sign. Storm P. Tusch på papir. 25 x 31.
Vurdering :
2435/693Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/695Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/696Lyngby
Kai Lindemann: Landskab. Sign. Lindemann samt sign. på bagsiden Lindemann 89. Olie på papir monteret på lærred. 68 x 81.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/699Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/700Lyngby
John Christensen: "Værelset". Sign. John C. 28. Blyant på papir. Bladstørrelse 29 x 22.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/701Lyngby
Per Damm: Landskab, Tinganes, Thorshavn, Færøerne, 1967-68. Sign. P. Damm. Olie på lærred. 81 x 100.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/702Lyngby
Thorvald Hagedorn-Olsen: Skovsti, sollys mellem træer. Sign. Hagedorn-Olsen 37. Olie på lærred. 86 x 61.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/703Lyngby
Mathias Malling Mortensen: Uden titel. Sign. MMM 14. Gouache på papir. Bladstørrelse 23 x 13.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/704Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/705Lyngby
Ole Kielberg: Landskab. Sign. Ole Kielberg 1936. Olie på lærred. 98 x 73.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/706Lyngby
Paul Høm: Ung pige med sort kat. Sign. Høm. Olie på lærred. 92 x 65.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: