2435/980
Holger Jacobsen: Opstilling. Sign. Holger Jacobsen-53. Olie på lærred. 73 x 54.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
700 DKK -
2435/870Aarhus
Jan Christensen: Uden titel, 2024. Sign. monogram; Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2435/871Aarhus
Franz Sedivy II: Forlæg til spillekort. Sign. F. S. Blyant, tusch og akvarel på papir. Lysmål 10/14 x 16. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/872Aarhus
Hjalmar Matthiessen: Landskab med træer. Sign. Hjm. Olie på lærred. 26 x 33.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/874Aarhus
Wilhelm Wils: Bybillede. Sign. Wills, 15. Olie på lærred. 44 x 63.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2435/877Aarhus
Frithioff Johansen: "Landscape etc.". Sign. Frithioff Johansen 70. Olie og plexiglas på plade. 95 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/882Aarhus
Ib Eisner: "Hubertus før starten ved Peter Lieps hus". Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 41 x 51.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/888Aarhus
Mogens Gissel: Uden titel, 1996. Sign. M.G. med datering. Olie på krydsfinér. 28 x 48. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/903Aarhus
Wilhelm Wils: Portræt af en kvinde. Sign. Wils 19. Olie på lærred. 84 x 66.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/904Aarhus
Niels Hansen: Fjordparti. Sign. Niels Hansen 28. Olie på lærred. 65 x 73.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/911Aarhus
Niels Hansen: Marine med sejlskib. Sign. Niels Hansen 30. Olie på lærred. 66 x 80.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/921Aarhus
Svend Engelund: “Udsigt fra kirketårnet i Vraa”. Sign. S. E. 36. Olie på plade. 60 x 66.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/922Aarhus
Frank Hammershøj: "Arktisk sang". 2002. Sign. FH; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81 x 61.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: