2435/906Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/907Aarhus
Just Andersen: Bordlampe af patineret bronze. Stemplet Just A. Denmark, dessin B 184. H. inkl. skærmholder 51.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/918Aarhus
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2435/947Aarhus
Sten Lykke Madsen: Fire figurer af stentøj. Sign. Sten, flere utydeligt. Bing & Grøndahl. H. 11-19. (4)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/950Aarhus
Birte Minor Vedel Howard: Fantasidyr. Sign. Birte Howard. Glaseret stentøj. H. 20.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/956Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2435/986Aarhus
Ubekendt design: Art Decó skrivebordsgarniture af bakelit og forniklet metal. 1930-40'erne. H. 7 - 13. (4)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/987Aarhus
Birte Minor Vedel Howard: Fugl. Sign. Birte Vedel Howard 1998. Glaseret stentøj. H. 46.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/989Aarhus
Bjørn Wiinblad: "Weihnachtsteller". 12 juleplatter af porcelæn 1971-1982. Sign. Udført hos Rosenthal. Diam. 28,5. (12)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud: