2435/1219Aarhus
Diamantarmbånd af platin prydet med diamanter på i alt ca. 0,30 ct i alt.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1220Aarhus
Diamant- og rubin armbånd af 18 kt. guld prydet med diamanter og rubiner.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1221Aarhus
Halskæde "Bismarck" af 14 kt. guld. L. 42.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2435/1222Aarhus
Armbånd af 14 kt. guld. L. 19.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1223Aarhus
Diamantring "Alliance" af 14 kt. hvidguld prydet med talrige diamanter. Str. 53.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2435/1224Aarhus
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige diamanter. Str. 53.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2435/1225Aarhus
Mads Heindorf: Diamantlås- og ørestikker af hhv. 18 kt- og 14 kt. hvidguld samt kæde medfølger. 2009. (3)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/1226Aarhus
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med Fancy Deep Brownish Yellowish Orange diamant på 1,55 ct. Str. 55.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
2435/1227Lyngby
Et par rubinørestikker af sterlingsølv hver prydet med dråbeformet facetteret Grønlandsk rubin. L. 6 mm. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1228Lyngby
Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med champagnefarvet diamantpå ca. 0.75 ct. Str. 55.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/1229Aarhus
Ankerhalskæde af 14 kt. guld. L. 46 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1230Aarhus
Diamantbroche samt et par perle- og diamantbrocher af sølv og guld. L. 2 cm. 19. årh.s slutning. (3)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/1231Aarhus
Diamantring af 14 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt 0,41 ct. Str. 52. 2022.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2435/1232Lyngby
Uindfattet brillantslebet Fancy Light Brown diamant på 0.73 ct. Farve: Fancy Light Brown. Klarhed: SI2.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1233Aarhus
Halskæde af 8 kt. guld. L. 51 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1234Aarhus
Kamévedhæng af 14 kt. guld prydet med udskåret kamé samt kæde af 18 kt. guld. L. 3,6 og 41 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1235Aarhus
Et par diamantørestikker af 14 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt 0,17 ct. L. 1,4 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/1236Aarhus
Hjerteformet pink safir- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med pink safir og brillantslebne diamanter. Str. 51.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/1237Aarhus
Ole Lynggaard: To halskæder prydet med peridot, rosakvarts, akvamarin, labradorit og karneol. L. 43 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1238Aarhus
Et par manchetknapper af 14 kt. guld. Front diam. 1,3 cm. (2)
Vurdering :
2435/1239Aarhus
Diamanthalskæde af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt 1,50 ct. L. 44 cm.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
2435/1240Aarhus
Kranz & Ziegler: Diamantarmring af rhodineret sterlingsølv prydet med enkeltslebne diamanter. Indv. 5,5 x 6,7 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/1241Aarhus
Malakitvedhæng af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet malakit. L. 4,2 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1242Aarhus
Ole Lynggaard: Fire perlehalskæder prydet med ferskvandsperler og facetslebne akvamariner. L. 41-44,5 cm. (4)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/1243Aarhus
Et par diamantørestikker af 14 kt. guld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt 0,60 ct. H/VS. (2)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2435/1244Aarhus
Broche, et par ørestikker, et par manchetknapper samt ring af 18 kt. guld og hvidguld. Ringstr. 54. (6)
Vurdering :
2435/1245Aarhus
Et par diamantørestikker af 14 kt. hvidguld, hver prydet med brillantslebne diamanter. Diam. 2,8 cm. (2)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2435/1246Aarhus
Fire ringe, broche og et par øreskruer af 14 kt. guld. Ringstr. 51-53. (7)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/1247Aarhus
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter på i alt 0,42 ct. Str. 51,5.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/1248Aarhus
Diamantring af platin prydet med old-cut diamant på ca. 0,45 ct. Vægt ca. 3 g. Str. 58.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: