2435/301Aarhus
Ernestine von Kirchsberg: Kronkroner. Sign. E. Kirschberg. Olie på lærred monteret på plade. 25 x 37,5.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/302Aarhus
Ejner Thornvig: Parti fra Grønland med en fanger i kajak. Sign. Ejner Thornvig 53. Olie på lærred. 67 x 97.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/303Aarhus
F. M. E. Fabritius de Tengnagel: Bindingsværksbygning i måneskin. Usigneret. Olie på malepap. 25 x 31.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2435/304Aarhus
Anna Heerfordt: Landskab med legende børn. Sign. monogram 91. Olie på lærred. 22 x 29.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/305Aarhus
Anthonore Christensen: Italiensk bjergvej med to gående kvinder. Sign. monogram, 1894. Olie på mahogni. 16,5 x 22.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2435/306Aarhus
Carl Jensen: Kongeskibet Dannebrog i Odense Havn, 1929. Usigneret. Olie på lærred. 51 x 66.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/307Aarhus
"Medici" havevase af bemalet støbejern. 20. årh. H. 50. Diam. 40.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/308Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse: Fynsk landsbyidyl. Usigneret. Olie på lærred 64 x 53.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/309Aarhus
Gudrun Knud Larsen: Opstilling med blomster. Sign. Gudrun L. Vandfarve på papir. Lysmål 43 x 40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/310Aarhus
Ubekendt maler, 18. årh.: Parti fra en skovsti med en hund. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 25 x 20.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/311Aarhus
Andreas Schouw: Scene med Martha og Maria. Usigneret. Olie på lærred. 40 x 31.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/312Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/313Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/314Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/315Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/316Aarhus
Hugo Larsen: Kystparti med optrukne fiskerbåde. Sign. Hugo Larsen. Olie på lærred. 74 x 116.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/317Aarhus
Just Andersen: Pokal af sølv. Just Andersen for GAB, 1930. H. 15.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/318Aarhus
Ubekendt maler, 19. årh.: Marine med skibe på havet. Sign. monogram, 1891. Olie på glas. 20 x 31.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/319Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/320Aarhus
Edvard Sarvig: Diset landskab. Sign. monogram 1918. Olie på træ. 28 x 39.
Vurdering :
2435/321Aarhus
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud:
2435/322Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/323Aarhus
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/324Aarhus
Italiensk maler, 19. årh.: En italiensk herre med fuldskæg. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 12 x 18.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/325Aarhus
Bidjar tæppe, Persien. Herati gentagelsesmønster på rød bund. 20/21. årh. 238 x 176.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2435/326Aarhus
Bidjar tæppe, Persien. Klassisk kantet medaljondesign på rød bund. 20-21. årh. 299 x 247.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2435/327Aarhus
Karl Moé: Aftensol over stranden. Sign. Karl Moé 1913, Aarhus. Olie på lærred. 68 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: