2435/49Lyngby
Olga Alexandrova: Blomster og frugt på et havebord. Sign. Olga. Vandfarve på papir. Lysmål 32,5 x 38.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/55Lyngby
Marcus Jordan, Braun & Hogenberg, 16. årh.: Danorum Marca, uel Cimbricum, aut Daniae Regnum [...]. Danmarkskort. 1585. Håndkoloreret kobberstik. 39,5 x 47.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/191Lyngby
Ubekendt maler, 18. årh.s slutning: Skibsportræt af skibet "Concordia". Usigneret. Dateret 1795. Vandfarve, gouache og pen på papir. Lysmål: 32 x 42.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/300Lyngby
Giovanni Francesco Barbieri (Il Guercino), after, 18. årh.: Portræt af en herre. Usigneret. Rødkridt på papir monteret på papir. Bladstørrelse 15,5 x 22.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: