2435/32Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/106Aarhus
Ubekendt maler, 19. årh.: Portræt af Paul 1. af Rusland. Utydelig signeret. Pastel på papir. Lysmål 15 x 10.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/142Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/149Aarhus
Johann Heinrich Roos: Studie med figurer og hund. Sign. H. Roos. Lavering på papir. 11 x 16,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/150Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/162Aarhus
Frederikke (Fritze) Krag-Juel-Vind-Frijs: Blomstrene træer. Sign. Vandfarve på papir monteret på malepap. 48 x 61. U.r.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/253Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/254Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2435/258Aarhus
Arthur Pond, efter Parmigianino: Studie med kvinde i draperier. Sign. monogram. Radering, akvatinte og træsnit på papir. Lysmål 14,5 x 12.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/281Aarhus
Georg Christian Schule: "Premiere Promenade dens le Jardin de Rosenbourg à Copenhague". 1785. Håndkolloreret kobberstik. Lysmål 23 x 34.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/284Aarhus
Carl Locher: Portræt af en stående mand i overfrakke og hat. Sign. L.C. Hornbæk. Bly på papir. Bladstørrelse 25 x 13,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/296Aarhus
Braun & Hogenberg, ca. 1600: "Topographia Insulæ Hvenæ in celebri (...)". Håndkoloreret kobberstik. Lysmål 35 x 49.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/297Aarhus
Frederikke (Fritze) Krag-Juel-Vind-Frijs: Opstilling med roser. Sign. Fritze Frijs. Vandfarve på papir. Lysmål 26 x 42.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/309Aarhus
Gudrun Knud Larsen: Opstilling med blomster. Sign. Gudrun L. Vandfarve på papir. Lysmål 43 x 40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/321Aarhus
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud:
2435/323Aarhus
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Næste bud: Dit bud: