2435/6Aarhus
Klokke af patineret bronze, støbt med indskription. 19. årh. H. cirka 40. Diam. 34.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/24Aarhus
Carl Vilhelm Nielsen: And. Sign. CVN 56. Bronze. H. 24,5.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/26Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/75Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/90Aarhus
Antonio Canova, efter, 21. årh.: Venus Victrix (Pauline Bonaparte). Skulptur af patineret bronze. H. 19. L. 32.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/102Aarhus
Giuseppe D'Aste: "Ronde d’enfants dans la neige" Sign. J D'Aste. Skulptur af patineret bronze og marmor. H. 25. L. 41.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/189Lyngby
Et par franske Napoleon III stager af forgyldt bronze, 19. årh. H. 25 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/229Lyngby
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/245Aarhus
To kirkestager af messing med blomster af glaseret keramik. 20. årh. H. 29,5 og 30,5. (2)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2435/262Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/269Aarhus
Par blomsterkummer af kunststen, prydet med guirlander i relief. 20. årh. H. 28. L. 35. B. 35. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/272Aarhus
Dansk gruekedel af kobber med hanke. H.Chr. Hansen, Aarhus. 19.-20. årh. H. 52. Diam. 63.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/293Aarhus
Havefigur af kunststen i form af siddende løve. 20. årh. H. 66.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/294Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2435/307Aarhus
"Medici" havevase af bemalet støbejern. 20. årh. H. 50. Diam. 40.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/312Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2435/313Aarhus
Et par kandelabre af bronze, stamme i form af en putto. Gustaviansk form. 19. årh.s. slutning. H. ca. 41. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/319Aarhus
Fyrfad af patineret kobber, dekoreret med gennembrudt ornamentik. 18. årh. H. 17. Diam. 32.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: