2433/896
Wilhelm Freddie: "Portræt". Sign. Freddie 77, E.A. Litografi i farver. Lysmål 66 x 54. .
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2433/887
Richard Mortensen: "Historie naturelle du hibou". Sign. Mortensen 1962, 29/100. Serigrafi i farver. Lysmål 63 x 55.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2433/848
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 85, 11/90. Litografi. Bladstørrelse 76 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2433/847
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA, 49/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2433/821
Per Kirkeby: Uden titel. Sign. PK 85, 119/200. Litografi i farver. Lysmål 74 x 53.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2433/817
Per Kirkeby: Uden titel. Sign. Per Kirkeby 80, 7/300. Litografi i farver. Lysmål 50 × 65.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2433/799
Ingálvur av Reyni: Uden titel. Sign. I. Av Reyni - 96, 91/200. Litografi i farver. Lysmål 44 x 35.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2433/793
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose, I/XXX. Litografi i farver. Lysmål 87 x 60.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2433/797
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2433/728
Antoni Tapies: "Paralleller". 1984. Sign. Tapies, 46/75. Litografi i farver. Lysmål 71 x 94.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2433/725
Maurice Estève: Kompositon. Sign. Estève, 55/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 66 x 50.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2433/716
Ursula Reuter Christiansen: To kompositioner. Sign., E.A. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2433/711
Arne Haugen Sørensen: Figur. Sign. Arne Haugen Sørensen 63, 40/50. Litografi. Lysmål 52 x 37.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2433/709
Svend Wiig Hansen: "Portræt". Sign. Wiig Hansen 1975, e/a. Træsnit. Lysmål 39 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Ikke solgt
2433/701
Wilhelm Freddie: “Landskabeligt”. Sign. Freddie 77, 216/300. Litografi. Lysmål 60 x 48.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2433/699
Maurice Estève: "Roussadou", 1974. Sign. Estève, 12/24. Litografi i farver. Lysmål 35 x 25.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2433/692
Sam Francis: 25th Anniversary The Music Center. Sign. Sam Francis. Litografisk plakat. Bladstørrelse 145 x 74.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
2433/680
Ubekendt kunstner, 20. årh.: To motiver fra Grønland. Utydeligt sign. Litografi. Lysmål 47 x 57-54 x 72. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2433/676
Michael Kvium: "Man er hvad man tror". Sign. Kvium 90, 99/100. Silketryk i farver. Lysmål 65,5x91,5.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2433/669
Per Kirkeby: Komposition, 1979. Fra mappen ”3 litografier”. Sign. Per Kirkeby 79, 15/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 66 × 48.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2433/656
Per Kirkeby: Komposition fra “Det Genskabte Køkken”. Sign. Per Kirkeby 80, 107/120. Litografi i farver. Lysmål 58 x 46.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2433/655
Lawrence Weiner: “Shot to hell ...”. Sign. LW 91, 494/500. Litografi i farver. Bladstørrelse 40 × 60
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2433/614
Per Kirkeby: Uden titel. Fem kompositioner. Alle sign. PK 84, 65/150. Litografier i farver. Lysmål 27 x 21. (5)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2433/589
Nils Erik Gjerdevik: To kompositioner. Sign. Litografi i farve. Bladstørrelse 54 x 76. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
850 DKK -
2433/592
Günther Förg: Uden titel. Sign. Förg 94, 43/75. Litografi. Bladstørrelse 56 x 38. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.450 DKK -
2433/577
Claus Carstensen: "Krydsland, Exil", 1992. Sign. Carstensen 92, 34/100. C-print i farver. Bladstørrelse 45 x 62.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2433/568
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob Jacobsen, 57/250. Litografi i farver. Lysmål 56 x 74.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.250 DKK -
2433/574
Albert Mertz: Blå-rød komposition. Sign. A.m 75, 181/608. Litografi i farver. Bladstørrelse 54 x 69. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2433/565
Peter Brandes: Uden titel. Sign. Peter Brandes, 67/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 120 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2433/517
Joan Miró: "Série I, rouge sur bleu". Sign. Miró, 27/30. Litografi i farver. Lysmål 65 x 100.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
13.500 DKK