2433/808
Albert Naur, Jeanne Grut: "Musik skal der til spil selv". Litografiske plakater i farver. 85 x 62. Uindrammede (2)
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2433/695
Gerhard Henning: Seks kompositioner. Tryksign. Raderinger. Lysmål 10 x 9-15 x 11. (6)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2433/670
Oluf Høst: Bognemark. Sign. O. Høst, 262/310. Litografi i farver. Lysmål 40 x 61.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
2433/647
Marc Chagall: "La Laitière et le Pot au lait". Sign. med bly Marc Chagall, 75. Radering. Lysmål 41 x 32,5.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2433/619
Eugenio Rodriguez, m.fl.: "Xilografias Cubanas". Hæfte med 25 træsnit. Delvis sign. Ca. 1950. Hæfte: 28,5x22.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2433/580
Gerda Wegener: Portræt af Yvonne. Tryksign. Gerda Wegener 1914. Litografisk tryk. Lysmål 40,5x30,5.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK