2433/815
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. Carl-Henning Pedersen Paris 1985. Litografi i farver. Lysmål 70 x 51.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2433/809
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. Carl-Henning Pedersen 1984, 87/100. Litografi i farver. Lysmål 54 x 68.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2433/712
Corneille: Komposition med figurer. Sign. Corneille 94, 100/200. Litografi. Lysmål 31 x 24.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2433/713
Corneille: Komposition med figurer. Sign. Corneille 94, 99/100. Litografi. Lysmål 31 x 24.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2433/705
Carl-Henning Pedersen: “Skabelsen 5. dag - nat”. Sign. Litografi i farver. Lysmål 80 x 57.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2433/673
Carl-Henning Pedersen: Komposition. Sign. Carl-Henning Pedersen 1981, 145/200. Litografi i farver. Lysmål 75×61.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.200 DKK -
2433/659
Mogens Balle: "Mellem årstidene 1", 1974. Sign. Balle, 92/100. Litografi i farver. Lysmål 42 x 52.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2433/581
Asger Jorn: "Vive la revolution pasioné”, 1968. Usign. Oplag 1000 ekspl. Litografisk plakat. Lysmål 49 x 31. (4)
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2433/524
Carl-Henning Pedersen: “Skabelsens 5. dag, aften.” Sign. Lysmål 80 x 58.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK