2433/560
Emilie Demant Hatt: Fjeldparti med får. Sign. monogram. Olie på lærred. 84 x 92.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2433/553
Sven Havsteen-Mikkelsen: "Tåge". Sign. SHM. Olie på lærred. 50 x 65.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
28.000 DKK -
2433/557
Zacharias Heinesen: "Tindhólmur". Sign. Zacharias Heinesen, 94. Olie på lærred. 55 x 74.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
2433/550
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2433/548
Poul Pava: Portræt. Sign. Poul Pava. Olie på lærred. 80 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2433/544
Maja Lisa Engelhardt: "Way through landscape". Sign. MLE 99. Gouache på papir. Bladstørrelse 105 x 74.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2433/541
Sven Havsteen-Mikkelsen: Landskab. Sign. SHM. Olie på lærred. 40 x 51.
Vurdering :
10.000 DKK Ikke solgt
2433/539
Magda Høgh: "Refleksioner". Sign. monogram. Akryl på lærred. 100 x 140.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2433/538
Arne L. Hansen: Uden titel. Sign. ALH. Olie på lærred. 130 x 200.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
2433/529
Albert Bertelsen: "Fjeldbonde", 1975. Sign. Albert; sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 65 x 70.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
19.000 DKK -
2433/535
Lise Malinovsky: "Selvportræt", 2000. Sign., dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 85 x 85.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt
2433/532
Kehnet Nielsen: Uden titel, 2012. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 135 x 90. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
2433/530
Alma Dysted: "Opstilling med kringler". Usign. Olie på lærred. 50 x 39.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2433/527
Ejnar R. Kragh: Badende drenge. Sign. Ejnar R. Kragh. Olie på lærred. 66 x 81.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2433/521
Richard Mortensen: Uden titel. 1991. Sign. Mortensen 25-11-91. Collage monteret på papir. Bladstørrelse 56 x 76.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2433/520
Gerda Wegener: Kvindeportræt. Sign. G.W. 24. Akvarel på papir. Lysmål 60 x 40.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Ikke solgt
2433/514
Tom Krøjer: "Tilfældighed". Sign. Tom Krøjer 1974. Akryl på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Ikke solgt
2433/512
Ole Aakjær: Portræt af Karen Blixen. Sign. O. Aakjær 19. Akvarel på papir. Lysmål 49 x 39.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
2433/511
Lise Malinovsky: "Par", 1992. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 150 x 120.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Ikke solgt
2433/509
Aksel Jørgensen: Parti fra Skagen strand. Usign. Betegnet på bagsiden Aksel Jørgensen. Olie på lærred. 26 x 36.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2433/508
Kai Lindemann: Landskab, Vence, 1990. Sign. Lindemann. Olie på lærred 130 x 161.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
2433/506
Mark Francis: "Alpha", 2004. Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media. 70 x 53,5.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK -
2433/502
Sven Dalsgaard: "Totem", 1958. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade med jernapplikationer. 102 x 29.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK -
2433/500
Alan Uglow: "Mensajeros", 1999. Sign. og dateret på bagsiden. Akryl på fiberplade. 60,3 x 69,8.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Ikke solgt